[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

افزایش بازدید از آثار جهانی ساسانیان ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس  از  بازدید بیش از 43 هزار و 650  گردشگر داخلی و خارجی از  آثار جهانی شده منظر باستانی ساسانیان فارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس؛ مصیب امیری با بیان خبر فوق گفت: با توجه به ثبت جهانی منظر باستانی ساسانیان فارس در تیرماه سال 97، آثار تاریخی قرار گرفته در این پرونده مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی ورودی به استان قرار گرفت به طوری که در 6 ماهه اول سال 98 تعداد 43 هزار و 655 نفر بازدید از آثار این محور انجام شده است.  مدیرکل میراث فرهنگی فارس افزود: پرونده منظر باستانی ساسانیان فارس شامل «شهر تاریخی بیشاپور- نقش برجسته‌های‌تنگ چوگان- غار و مجسمه شاپور در شهرستان کازرون»، « کاخ اردشیر- قلعه دختر- نقش برجسته‌های‌تنگاب و شهر تاریخی گور در شهرستان فیروزآباد» و «کاخ ساسان در شهرستان سروستان» است که از این 8 اثر، «شهرتاریخی بیشاپور- نقش برجسته‌های‌تنگ چوگان و کاخ اردشیر» دارای بلیت‌فروشی  می‌باشند و آمار به دست آمده از بازدیدها، برهمین اساس در نظر گرفته ‌می‌شود.
این مقام مسئول ادامه داد: در شش ماهه  اول سال 98، تعداد 20 هزار و 122  نفر بازدید از مجموعه تاریخی طبیعی بیشابور-تنگ چوگان و موزه بیشاپور کازرون بازدید نمودند که ازاین تعداد 4 هزار و 306 نفر بازدید خارجی‌ می‌باشد. همچنین22 هزار و 510 بازدید داخلی و  یک هزار و 23 بازدید خارجی از کاخ اردشیر فیروزآباد طی این مدت صورت گرفته است. او اضافه کرد: با توجه به ثبت جهانی این محور، سعی براین است که از سرمایه‌گذاران در حوزه تأمین زیر ساخت‌های گردشگری برای خدمات‌دهی هر چه بهتر به گردشگران اقدام شود. امیری اظهار داشت: شهرستان کازرون با 8 تأسیسات اقامتی در مجموع دارای ظرفیت 303 نفرشب اقامت، شهرستان کازرون با 4 تأسیسات اقامتی دارای ظرفیت 80 نفر شب اقامت و شهرستان سروستان با یک اقامتگاه بوم‌گردی عشایری دارای ظرفیت 18 نفر شب اقامت ‌می‌باشند.
مدیرکل میراث فرهنگی فارس تصریح کرد: بیش از 4 مجوز در شهرستان کازرون،10 مجوز در شهرستان فیروز آباد و 2 مجوز در شهرستان سروستان صادر که قطعاً پس از ایجاد و بهره‌برداری از این مجموعه‌ها، علاوه بر افزایش ظرفیت اقامتی، اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم  حوزه گردشگری در این شهرستان‌ها را نیز به دنبال خواهد داشت.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی