[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نقاط آبگیر و حادثه خیز در منطقه ۱۰ شیراز رفع خطر‌می‌شود، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه 10 شیراز از رفع خطر نقاط آبگیر حساس و حادثه‌خیز در سطح این منطقه خبرداد.  به گزارش امور ارتباطات و فرهنگی، مهندس احمدزاده اظهار داشت: در پی اجرای طرح  لوله گذاری در شهرک گویم آبهای سطحی و روان آب‌های اراضی ضلع جنوبی گویم، بخشی از اراضی قلات و بخشی از اراضی دوکوهک که به سمت شهرک گویم سرازیر‌می‌شوند توسط این طرح به رودخانه خشک هدایت ‌می‌شود. این طرح با برآورد 90 میلیارد ریال در مرحله آگهی مناقصه قرار دارد.   
شهردار منطقه 10 شیراز بیان کرد: در این منطقه اقداماتی که به منظور رفع خطر از نقاط آبگیر و حادثه‌خیز شامل پاکسازی مسیل‌ها ‌از درخت و درختچه، ایجاد بندسنگی، دیواره شیب‌شکن و حوضچه آرامش در طول مسیر آبراه‌ها، تقسیم آب جداول پرآب، لایروبی و حفر چاه‌های جذبی، لایروبی کانال‌های روبسته و روباز، جداول روبسته و روباز، حفر کانال و لوله‌گذاری اجرا گردیده است.
وی بیان کرد: 45متری گاز حدفاصل آبراه دوکوهک تا بلوار شهید مساوات که متأسفانه مسیر آبراه در سالیان گذشته توسط افرادی سودجو دیوار‌گذاری گردیده و در برخی نقاط تبدیل به باغ شده است، موضوع توسط دادستان محترم مرکز استان و سازمان آب منطقه‌ای ‌جهت رفع تصرف در دست پیگیری قرار دارد.
احمدزاده در ادامه افزود: 45 متری گاز واقع در شهرک دوکوهک  که به‌عنوان یکی از گذرهای فرعی جهت تردد کامیون‌های حمل مصالح‌ می‌باشد و در طول این محور دو کانال عرضی عبور می‌کند که با توجه به حجم سیلاب و گل و لای موجود در سیلاب موجب مسدود شدن محور‌می‌گردد که نسبت به لایروبی کامل کلیه آبراه‌های‌ورودی به محور (آبراه‌دوکوهک و گلستان)، ایجاد حوضچه آرامش جهت رسوب گل و لای موجود در سیلاب در طول مسیر آبراه‌ها‌، ساخت دیواره‌های‌شیب‌شکن و رسوب‌گیر در طول مسیر آبراه گلستان (کشتی خجسته)، اجرای جدول طولی محور و اجرای کالورت عرضی در حال اجرا است.
شهردار منطقه 10 شیراز خاطرنشان کرد: مسیل قمشه و انجیره که در ادامه مسیل 45متری گاز و جنب پمپ بنزین شریفی و مسیر رودخانه خشک و نهراعظم از درخت و درختچه و ضایعات  تخلیه شده پاکسازی و مسیل گچ علی بابا نیز احیا شد و تدابیر لازم جهت رفع خطر از مسیل شیمی گیاه در دستور کار قرار دارد.
وی اضافه کرد: لکه گیری در سطح منطقه10 با رعایت تمامی اصول فنی و به متراژ 13 هزار و 652 متر مربع در سطح شهرک‌های بهشتی، گلستان، گلستان شمالی، گویم، دوکوهک صورت گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی