[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان فارس: آزادی ۷۲ زندانی در روزهای اربعین ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
 مدیر نمایندگی  ستاد دیه استان فارس از آزادی حداقل 72 زندانی جرائم غیرعمد در اربعین حسینی(ع) خبرداد وگفت: از این تعداد۶ نفر زن بوده که بیشترین آنها در زندان  شیراز محبوس هستند.
اصغر تراب‌پور در گفت وگو با خبرنگار شیراز‌نوین،  72 زندانی جرائم غیرعمد در روز اربعین حسینی(ع) به همت خیرین استان دانست واظهارداشت: تلاش داریم در این ماه تا روز اربعین حسینی (ع) این تعداد زندانی جرائم غیرعمد را با حمایت خیرین آزادی زندانیان جرائم غیرعمد آزادی آنها  را فراهم کنیم که 34 نفر آنان در شیراز ومابقی در دیگر شهرستان‌های ‌استان هستند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر برای آزادی 500زندانی جرائم غیرعمد استان سه‌میلیارد و 400میلیون‌تومان خیرین‌ارجمنددرجشن‌های‌گلریزان استان تعهد داده‌اند ان‌شاءالله در صورت تحقق  بتوانیم با جمع‌آوری این مبلغ از سوی خیران آزادی این تعداد را فراهم کنیم، افزود: آمار‌ها ‌نشان‌می‌دهد که  با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، تعداد زندانیان جرائم غیرعمد روبه افزایش بوده که در فارس با تدبیر مقامات قضایی آمار‌ها‌ روبه کاهش رفته که هم اکنون تعداد آنان در فارس یک هزار و 139 نفر جمعیت مددجویان غیرعمد و غیرکلاهبرداری  گزارش شده است که نسبت به سال قبل با کاهش آماری مطلوبی روبرو هستیم
تراب‌پور بیشترین تعداد زندانی جرائم غیرعمد را  مربوط به جرائم مالی اعلام کرد وگفت: در سال گذشته از بین یک هزار و 201 زندانی جرائم غیرعمد 524 نفر آنان  از آنها  با حمایت خیرین و مسئولان قضایی از زندان آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.
وی ادامه داد: با تخفیف‌های که گرفته شده و همچنین وام‌‌های قرض الحسنه  که به این دسته از زندانیان پرداخت گردیده توانستیم 44 درصد از این تعداد زندانی جرائم غیرعمد را آزاد کنیم.
مدیر نمایندگی  ستاد دیه فارس مهم‌ترین عامل حبس زندانیان جرائم غیرعمد را مباحث مالی، مهریه و حوادث کارگاهی و تصادفات اعلام کرد و گفت: امروز آمار زندانیان مهریه کمتر از ۱۵۰  نفر است که به دلیل جرم مرکب مانند نپرداختن نفقه و غیره در زندان به سر می‌برند.
تراب‌پور افزود: در سال گذشته با تلاش مسئولان قضایی از بین ۷۵۰ نفر زندانی مهریه تعداد ۵۸۰ نفر آنان آزاد و مابقی به دلیل داشتن جرم‌های مرکب در زندان هستند.
وی از خیرین خواست برای کمک و حمایت از  آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به حساب‌های بانک عامل به حساب۱۰ / ۱۱۹۹۱۱۹۹و و به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ یا با مراجعه به ستاد دیه به آدرس بلوار امیرکبیر مقابل شرکت نفت  و یا به شماره تلفن ۰۹۱۷۱۱۵۳۰۶۰ مبالغ اهدایی  خود را پرداخت کنند.
مدیر نمایندگی  ستاد دیه فارس  یادآور شد: هر گونه کمکی به آزادسازی زندانیان با ستاد دیه فارس  تنها مرجع  ستاد دیه است، زیرا افرادی هستند با معرفی خودشان از سوی ستاد دیه استان اقدام به کلاهبرداری می‌کنند که تاکنون چند  نفر از آنان نیز مورد پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی