[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

رئیس شورای شهر شیراز: ضوابط قانونی در جذب ۴۴۰۰ نیروی شهرداری شیراز رعایت نشده است، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه وزارت کشور برای شهرداری این کلانشهر ۳ هزار و ۶۱۹ پست پیش‌بینی کرده که حوزه خدماتی مشمول این تعداد نمی‌شود، گفت: در حال حاضر در بیش از ۶ هزار پست  ۱۲ هزار نفر در مجموعه شهرداری شیراز مشغول به کار هستند که ۴ هزار و ۴۰۰ نفر با رابطه و نه طبق ضوابط قانونی جذب شده‌اند.
به گزارش ایسنا، سیدعبدالرزاق موسوی دوشنبه ۱۵ مهر در یک کنفرانس خبری با طرح این ادعا که عمده نیروهایی که بدون طی ضوابط قانونی در شهرداری شیراز مشغول به کار شده‌اند، مربوط به دوره‌های مدیریت سابق بوده است، گفت: این مسئله کاملاً مشهود است که افراد مسئول، آشنایان خود را به در برخی پست‌ها به کار گمارده‌اند.
 او افزود: برای ۳ هزار پست تعریف شده نیز در حال حاضر یک‌هزار و ۶۰۰ نفر با رعایت ضوابط در مجموعه شهرداری مشغول به فعالیت هستند و حدود یک هزار و ۴۰۰ نفر نیروهای شرکتی هم اکنون وجود دارند که ضوابط لازم را طی نکرده‌اند.
موسوی اظهار کرد: بخشی از تخلفات انجام شده در جذب نیرو در شهرداری به واسطه فراهم نشدن بستر استخدام از سوی وزارت کشور، بوده است.
او در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه طی یکسال ۱۸ مورد تخلف از مدیران شهرداری این کلانشهر گزارش شده است، این موضوع را به دلیل نبود نظارت مناسب دانست و در ادامه گفت: طبق آمار کمیسیون اصل ۹۰، میزان تغییر کاربری باغ‌ها با اختلاف فاحشی روبه‌رو است و این تغییرات یک چالش برای شورا و شهرداری شیراز محسوب می‌شود.
موسوی همچنین از تلاش برای ایجاد یک نظام ارزیابی عملکرد ویژه کارکنان دبیرخانه شورای شهر شیراز خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این موضوع در آینده نزدیک عملیاتی شود.
وی در ادامه تقویت تعامل و ارتباط شورای شهر با دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های خدمات رسان را یکی از سیاست‌های شورای پنجم در سال سوم فعالیت ذکر و خاطرنشان کرد: در این راستا جلساتی با مدیران دستگاه‌های مختلف برگزار و طی آن تفاهم‌نامه‌هایی به امضا طرفین رسیده است.
رئیس شورای شهر شیراز اعلام کرد که در جلسه‌ای با حضور شهردار و معاونان شهرداری شیراز اوایل هفته آینده، تکالیف بودجه ۹۸ و روند پیشرفت پروژه‌ها به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.
موسوی همچنین از افتتاح مرکز پژوهش‎های شورای اسلامی شهر شیراز در هفته پایانی مهرماه خبر داد و در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر چرایی حذف کمیسیون حقوق شهروندی این شورا، خاطرنشان کرد: خروجی این کمیسیون با برنامه‌ها و سیاست‌هایی که طراحی شده بود، کمتر از ۲۰ درصد بود و در برخی موارد با نظارت داخلی کمیسییون‌ها هم‌پوشانی پیدا می‌کرد.
موسوی ادامه داد: شرح وظایف مشابه این کمیسیون با برنامه شفافیت و شهرداری الکترونیک موجب شد تا کمیسیون حقوق شهروندی که عملاً فعال نبود حذف شود، البته بسیاری از وظایف این کمیسیون در کمیسیون فناوری نیز تعریف شده است.
او در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص گم شدن کتیبه باستانی در قبرستان دارالسلام شیراز نیز گفت: اگرچه متولی بخش‌های تاریخی، شورا نیست و اداره‌کل میراث فرهنگی ناظر بر این موضوع است اما به لحاظ اینکه شهرداری شیراز و مشخصاً سازمان آرامستان‌ها، متولی آرامستان‌های شهر است، لذا شهرداری هم در این زمینه توضیح دهد.
رئیس شورای شهر شیراز همچنین خواستار تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر مدیریت سازمان سیما و منظر شهرداری شیراز که به صورت سرپرستی اداره می‌شود، شد.
موسوی در خصوص کمیته حقیقت‌یاب شورای شهر شیراز در سیل فروردین‌ماه شهرک سعدی نیز گفت: در مجموعه شورا یک کمیته بررسی با حضور کارشناسان حقوقی که مستقل از شهرداری بودند، تشکیل و گزارش ارائه شد و روند قضایی در حال پیگیری است و نتیجه نهایی را باید متولیان مربوطه ارائه کنند و تصمیم گیری نیز با قاضی پرونده است و شورا و شهرداری نقشی در آن ندارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی