[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

دانش‌آموزان مهارت نه گفتن را بیاموزند ، روزنامه شیراز نوین

دانش‌آموزان
مهارت نه گفتن را بیاموزند 

در پنجمین روز از هفته ناجا، رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی استان با حضور در جمع دانش‌آموزان دبستان شاهد «خوانساری» شیراز، از آنان خواست تا در مقابل خواسته‌های نامتعارف دیگران کلمه «نه» را با صراحت بگویند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، کارمند رتبه 15 «مهدی نعمایی» با حضور در جمع دانش‌آموزان دبستان شاهد «خوانساری» شیراز، ضمن گرامیداشت هفته ناجا گفت: مهم‌ترین عامل در تأمین امنیت، همکاری و همراهی شهروندان به وی‍ژه شما قشر دانش‌آموز و آینده‌سازان این مرزو بوم است؛ لذا دغدغه پلیس، سلامت جسم و روح دانش‌آموزان در تمام دوران زندگی است. 
وی افزود: باید هر شخص خود را یک پلیس بداند و برای تأمین نظم و امنیت، مشارکت داشته‌باشد و دانش‌آموزان بایستی با فرهنگ‌سازی صحیح در نهاد مدرسه و خانواده برای عمل به قانون تربیت شوند. 
این مقام انتظامی با اشاره به تهدیدات و آسیب‌های موجود در شبکه های اجتماعی و بازی‌های رایانه‌ای، از دانش‌آموزان خواست که اطلاعات شخصی و عکس‌های خانوادگی خود را در فضای مجازی رد و بدل نکنند؛ زیرا امکان هرگونه هک و سرقت اطلاعات در این شبکه های اجتماعی موبایلی وجود دارد. 
«نعمایی»، فراگیری مهارت‌های رفتاری و اجتماعی توسط دانش‌آموزان به ویژه مهارت «نه» گفتن را بسیار لازم و ضروری برشمرد و گفت: با اجرای این مهارت در اجتماع توسط افراد، بسیاری از آسیب‌ها و تهدیداتی که در کمین آنان است پیشگیری‌می‌شود. وی در بخش دیگری از سخنان خود، نکاتی را پیرامون چگونگی تردد از خانه به مدرسه، رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و برخورد دانش‌آموزان با افراد غریبه به آنها یاد آور شد. رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس ضمن آرزوی توفیق روز افزون برای آینده‌داران جامعه در فتح قله‌های علم و دانش، گفت: امید است با توکل بر خداوند منان و سرلوحه قراردادن منویات رهبر فرزانه انقلاب(مدظله العالی)، نظاره‌گر توسعه نظم و امنیت، شکوفایی و تقویت بنیه علمی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هرچه بیشتر کشور باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی