[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

محسن سالاری: عدالت به معنای مساوی‌بودن نیست، روزنامه شیراز نوین

محسن سالاری، معاون توسعه امور ورزش فارس گفت: در سال ۹۷ مبلغی حدود شش میلیارد و ششصد و یک میلیون تومان در حوزه ورزش به هیئت‌های استانی اختصاص داده شده است. به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، محسن سالاری معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان در نشست تخصصی مدیرکل ورزش و معاونان اداره کل ورزش و جوانان فارس با رؤسا و نواب رئیس هیئت‌های استانی در رابطه با چگونگی رویکرد اداره کل ورزش و جوانان فارس در خصوص تخصیص و توزیع منابع مالی و اعتبارات موجود، اظهار کرد: در سال ۹۷ مبلغی حدود شش میلیارد و ششصد و یک میلیون تومان در حوزه ورزش به هیئت‌های استانی اختصاص داده شده است. ما بر این باور هستیم که عدالت به معنای مساوی بودن نیست. در واقع اداره کل اعتبارات را متناسب با پتانسیل و ظرفیت‌های هیئت‌های استان توزیع می‌کند.
وی با اشاره به اینکه وظیفه تأمین منابع مالی هیئت‌ها تنها به عهده اداره کل نیست، بیان کرد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون یک میلیارد و ششصد و هفتاد و چهار میلیون تومان به هیئت‌های ورزشی استان تخصیص داده شده است. بدون تردید منابعی که در اختیار هیئت‌ها قرار می‌گیرد برای دستیابی به اهداف هیئت‌ها کافی نیست و هیئت‌ها باید بتوانند درآمدزایی کنند.
*وظیفه تأمین منابع مالی هیئت‌ها تنها به عهده اداره کل نیست
سالاری خاطرنشان کرد: پروژه‌های متعددی از جمله پروژه‌های استعدادیابی، نخبه‌پروری، توجه به شهرستان‌ها، میزبانی‌ها و اعزام‌هایی که در پیش داریم، در دستور کار اداره کل ورزش و جوانان فارس قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه در استان‌های دیگر اماکن خصوصی به مزایده گذاشته می‌شود و با بالاترین مبلغ واگذار می‌گردد، بیان کرد: می‌توانم به جرأت بگویم در بین ۳۱ استانی که در سطح کشور داریم. استان فارس یکی از معدود استان‌هایی است که اماکن تخصصی را در اختیار هیئت‌های ورزشی قرار داده است. در واقع کمک‌های اداره کل ورزش و جوانان فارس صرفاً کمک‌های نقدی نیست، بلکه مکان‌هایی که در مرکز استان و در سایر شهرستان‌ها در اختیار هیئت‌ها قرار گرفته است نیز جزو حمایت‌های اداره به شمار می‌رود. ما تا آنجا که می‌توانستیم اماکن تخصصی را در اختیار هیئت‌های استان قرار داده ایم. با توجه به پشتیبانی‌های اداره کل امیدوارم شاهد اتفاقات خوبی در هیئت‌ها باشیم.
این مقام مسئول در خصوص دستاوردهای اداره کل در حوزه قهرمانی، اعلام کرد: در بحث قهرمانی ما از دو سهمیه المپیک برخوردار هستیم. یک سهمیه در بسکتبال و یک سهمیه در کشتی داریم. امیدواریم در ژیمناستیک هم بتوانیم سومین سهمیه المپیکی را کسب کنیم. در بخش پارا المپیک نیز تاکنون هفده سهمیه کسب شده که این آمار نشان از رشد در حوزه ورزش قهرمانی می‌دهد.
وی با بیان اینکه مسابقات المپیاد ایرانیان یکی از شاخص‌هایی است که وزارت ورزش و جوانان بر اساس آن، ادارات کل ورزش را ارزیابی می‌کند و استان‌ها موظف هستند جهت شرکت در این مسابقات در سنین پایه فعالیت‌ها و برنامه‌هایی داشته باشند، در خصوص جایگاه فارس در جدول منتشر شده از نتایج نهایی رده بندی مدال استان‌ها، اظهار داشت: جدولی که در فضاهای مجازی منتشر شده و استان فارس جایگاه یازدهم را در آن به خود اختصاص داده است، جدول واقعی نیست؛ چراکه این جدول صرفاً بر اساس مدال طلا تنظیم شده است. مدال طلا، نقره و برنز هم امتیازات مختص به خودش را دارد.جدول نهایی مسابقات المپیاد منتشر خواهد شد و قطعاً ما در جایگاه بالاتری قرار داریم.
کم کاری برخی از هیئت‌ها باعث لطمه زدن به ورزش استان خواهد شد
سالاری با انتقاد از عملکرد برخی از هیئت‌های ورزشی استان فارس در مسابقات استعدادهای برتر، گفت: در هر جایگاهی که در جدول نهایی مسابقات المپیاد قرار بگیریم این جایگاه شایسته استان فارس در سنین پایه نیست. متأسفانه با وجود تأکید زیاد اداره کل ورزش و جوانان استان بر توسعه ورزش در سنین پایه، این موضوع مورد غفلت برخی از هیئت‌ها قرار گرفته است. این در حالی است که در وزارت ورزش و جوانان، مجموع برآیند فعالیت ورزشی استان ارزیابی می‌شود.
وی با یادآوری اینکه کم کاری برخی از هیئت‌ها باعث لطمه زدن به ورزش استان خواهد شد، عنوان کرد: ما تجزیه و تحلیل عملکرد همه هیئت‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها را داریم. برخی هیئت‌ها امتیاز کمی ‌کسب کرده اند و برخی هم اصلاً مدال آوری نداشته اند. متأسفانه در این مسابقات بعضی رشته‌های پر مدال ما آن طور که انتظار می‌رفت عمل نکردند. البته از هیئت‌هایی هم که خوب ظاهر شدند تشکر و قدردانی می‌کنم.
سالاری با اعتقاد به اینکه توان و قدرت میزبانی استان به جایی رسیده که ما می‌توانیم میزبانی مسابقات بین‌المللی را نیز به عهده بگیریم، تشریح کرد: با افتتاح سالن شش هزار نفری در دهه فجر، استان فارس قابلیت میزبانی و برگزاری مسابقات جهانی در رشته‌های مختلف توپی و غیرتوپی، سالنی و غیرسالنی را خواهد داشت که جا دارد برای فراهم شدن این زیرساخت‌ها تشکر و قدردانی ویژه ای از حیدر علی کامیاب، مدیرکل اداره ورزش و جوانان فارس داشته باشم. شش میزبانی در نیمه اول سال داشتیم و هفت میزبانی هم در نیمه دوم داریم.
وی با تأکید بر اینکه هیئت‌های ورزشی و اداره کل ورزش و جوانان فارس مکمل هم برای توسعه ورزش استان هستند، بیان داشت: در حقیقت موفقیت‌ها و شکست‌ها به پای همه افراد فعال در این عرصه نوشته می‌شود. اخیراً در ارزیابی که در حوزه نظارتی انجام شده است، استان فارس رتبه دوم را در سطح کشور کسب کرده است. اما متأسفانه مطالبی بر علیه اداره کل در فضای مجازی منتشر شده است که برخی از افراد با وجود اینکه می‌دانند این مطالب صحیح نیست؛ اما از این اداره کل دفاع نمی‌کنند.
اداره ورزش و جوانان درهای نقد را به روی هیچ کس نبسته است
معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان در پایان سخنانش اظهار داشت: ما معمولاً یک اقلیت پر سر و صدا با یک اکثریت خاموش و شنونده داریم و این اقلیت پر سر و صدا تلاش می‌کنند مسائل را در جهت منافع خود پیش ببرند. اداره ورزش و جوانان درهای نقد را به روی هیچ کس نبسته است. هر کسی می‌تواند نقد منصفانه خود را به ما اعلام کند. اما نقد نباید مغرضانه باشد و باعث تخریب افراد شود. نقد باید در جهت پیشرفت ورزش باشد. رسالت اصلی در نقادی طرح موضوع و ارائه برنامه‌های راه‌گشا در کنار آن است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی