[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

۳۴ درصد بیکاران «زن» هستند، روزنامه شیراز نوین

از جمعیت حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفری بیکار، ۳۴درصد زن و ۶۶ درصد مرد هستند؛ بر این اساس مردان دو برابر زنان بیکارند.
به گزارش ایسنا، آخرین گزارشی که اخیرا مرکز آمار ایران از وضعیت اشتغال و بیکاری منتشر کرد، نشان داد که نرخ بیکاری در پایان تابستان سال جاری کاهش یافته و به ۵/۱۰ درصد رسیده است. در این بین بیکاران کمتر و شاغلان بیشتر شده‌اند؛ به طوری که در حال حاضر حدود ۶۱ میلیون و ۵۸۲ هزار نفر جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر هستند که از این تعداد دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفر بیکار  و ۲۴ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر شاغل هستند.
بر این اساس نسبت به تابستان سال گذشته حدود ۸۴۴هزار نفر بر تعداد شاغلان افزوده شده و ۴۵۵ هزار نفر از بیکاران کاسته شده است.
بررسی وضعیت بیکاران نشان می‌دهد که یک میلیون و ۹۰۸ هزار نفر آنها مرد و ۹۸۶ هزار نفر دیگر زن هستند. براین اساس نزدیک به ۶۶ درصد جمعیت بیکار را مردان و ۳۴ درصد دیگر را زنان تشکیل می‌دهند.
البته از تعداد بیکاران زن و مرد در تابستان سال‌جاری کم شده است؛ به گونه‌ای که کاهش حدود ۳۶۳ هزار نفر  مردان بیکار و ۹۱ هزار نفر  زنان بیکار وجود دارد.
در حال حاضر نرخ بیکاری بین زنان به ۲/۱۸ درصد می‌رسد که نسبت به تابستان سال گذشته ۷/۱ درصد کمتر شده است.
همچنین نرخ بیکاری میان مردان ۶/۸ درصد گزارش شده که نشان‌دهنده کاهش ۸/۱ درصدی است.
اما در بین جمعیت حدود ۲۴ میلیونی شاغل، ۲۰ میلیون و ۳۳۱ هزار نفر را مردان و چهار میلیون و ۴۲۰ هزار نفر را زنان تشکیل می‌دهند. در این بین سهم مردان از اشتغال به ۸۲ درصد و زنان به ۱۸ درصد می‌رسد.
در تابستان امسال حدود ۹۳ هزار نفر بر تعداد زنان شاغل و ۷۵۰ هزار نفر بر مردان شاغل افزوده شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی