[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

سال گذشته ۱۸۰ جلسه هیئت منصفه برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

نماینده رئیس قوه‌قضائیه در هیئت منصفه مطبوعات گفت: در سال گذشته ۱۸۰ جلسه هیئت منصفه مطبوعات برگزار شد که در این جلسات ۸۰ رسانه محکومیت گرفتند.
به گزارش ایسنا، قاضی ناصر سراج در نشست سالانه هیئت منصفه مطبوعات، گفت: در حال حاضر ۱۱۹۱۱ نشریه مکتوب الکترونیک و دیجیتال در سراسر کشور داریم که ۵۵۰۰ نشریه در تهران و ۶۴۱۱ نشریه در سایر استان‌ها ‌فعالیت ‌می‌کنند. در سال گذشته ۱۸۰ جلسه هیئت منصفه برگزار شد که در این جلسات ۸۰ رسانه محکومیت گرفتند که عمدتاً محکومیت‌های‌شان مالی بود. همچنین در سال گذشته ۷۵ نشریه برائت گرفته و دادگاه سایر نشریات تجدید وقت شد.
وی ادامه داد: بنای هیئت منصفه مطبوعات در سال گذشته مذاکره با مطبوعات و پیشگیری از جرائم البته این اقدام با حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام گرفت و در هیئت منصفه مطبوعات محکومیت‌ها ‌با درجه حداقل به اجرا درآمد. قاضی سراج ادامه داد: در استان تهران ۲۱ نفر عضو هیئت منصفه مطبوعات هستند و در سایر استان‌ها ۱۴ نفر از اعضای این هیئت هستند. در سراسر کشور در مجموع ۴۴۱ نفر عضو هیئت منصفه مطبوعات هستند که طبق قانون تا پایان مهرماه جاری همه آنان انتخاب و معرفی می‌شوند.
وی از رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی تشکر کرد و به رئیس جدید این سازمان که عضو هیئت منصفه مطبوعات شد، خوشامد گفت.
قاضی سراج همچنین از اقدامات سید رضا تقوی رئیس سابق شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تشکر  و اعلام کرد که او نیز نمایندگی این شورا در هیئت منصفه مطبوعات را بر عهده دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی