[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

رویکرد شهرداری محله‌محوری است، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
آیین افتتاح گذرکودکانه در بوستان جنگلی کوی زهرا با حضور جمعی از اعضای  شورای اسلامی شهر و مدیران ارشد شهرداری شیراز برگزار شد. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز در این آیین گفت: از شهرداری تقاضا داریم به‌سان امروز پاسخگوی مطالبات مردم باشد.
لیلا دودمان با اشاره به تعاملات صورت گرفته میان اقشار عمومی جامعه و مسئولان امور شهری خاطر نشان ساخت: جایی که مردم مطالبه‌گر باشند، شاهد نگهداری و همکاری خوبی هستیم و امید‌ می‌رود شهرداری شیراز همچنان در راستای رضایتمندی شهروندان گام بردارد.
این استاد دانشگاه با تبریک روزجهانی کودک خاطرنشان ساخت: در روزهای اخیر پنج گذر کودک در شیراز به بهره‌برداری رسیده است و در پارک جنت هم ویژه برنامه ارزنده‌ای ‌برای اولین بار برای کودکان و نوجوانان برگزار ‌می‌شود. روز جهانی کودک باید یادآوری اصولی باشد که بر زندگی کوکان حکم‌فرماست و همه والدین و مسئولان به ارکان آن احترام گذاشته و آن را لحاظ کنند.
دودمان با اشاره به چهار اصل مؤثر در راستای بهبود کیفیت زندگی کودکان گفت: روز جهانی کودک بر چهار اصل زدودن تبعیض در زندگی کودکان، تصمیم‌گیری برای کودکان در راستای منافع آنها، حق حیات و رشد کودکان و توجه به نظرات و آرای آنها استوار است و امیدواریم همه والدین و مسئولان، شهری شایسته آینده‌سازان فردا بسازند.
در ادامه این مراسم شهردار منطقه 2 شیراز گفت: سیاست‌های‌انسان‌محوری و محله‌محوری در صدر برنامه‌ها‌ و اهداف شورای شهر و شهرداری شیراز قرار دارد.
مهندس مهران بهرامی‌نژاد با اشاره به پیشنیه پارک جنگلی کوی زهرا خاطرنشان ساخت: این بوستان در گذشته محلی ناامن برای اهالی محل بود و شهرداری بنا بر درخواست مردم اقدام به تأسیس این پارک جنگلی با اعتباری بالغ بر 400میلیون تومان و در فضایی بالغ بر 4500متر کرد که 1000متر مربع آن فضاسازی شده و به مبلمان شهری آراسته شده است.  وی با اشاره به نیاز محله‌های‌شیراز گفت: محله کوی‌زهرا در سال 45 احداث شد و پنج سال بعد به بهره‌برداری رسید و 215 واحد مسکونی در آن جای گرفته است. بنابراین شهرداری شیراز با در نظر گرفتن حجم جمعیت حاضر در این محله اقدام به طراحی فضای سبز با مشارکت اهالی کرد.
بهرامی‌نژاد در ادامه گفت: 31درصد از جمعیت کوی زهرا را کودکان تشکیل‌می‌دهند و جمعیتی بالغ بر 21درصد از ساکنان این منطقه از اقشار سالمند هستند. بنابراین شهرداری شیراز اقدامات گسترده‌ای‌ را در راستای مناسب‌سازی معابر و فضای سبز این محله دردستور کار دارد و همکاری همه جانبه مردم با متولیان امور شهری تحسین برانگیز بوده است.
در ادامه این مراسم معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: رویکرد شهرداری و شورای شهر شیراز همواره بر مبنای انسان‌محوری و محله‌محوری پایه‌ریزی شده است. مهندس اسماعیل صالحی  بااشاره به الزام بهره‌برداری از همه ظرفیت‌های‌موجود خاطر نشان ساخت: افتتاح گذر کودکانه در بوستان جنگلی کوی‌زهرا با حداقل هزینه و حداکثر بهره‌برداری صورت‌ می‌پذیرد و شهرداری شیراز در نظر دارد در مناطق مختلف از این گونه فضاها به نحو شایسته‌ای ‌بهره‌برداری کند. وی افزود: باید به ریزپروژه‌ها توجه ویژه‌ای‌ مبذول داشت و نقش پراهمیت آنها را در افزایش رضایتمندی شهروندان از یاد نبرد. شهرداری شیراز در کنار همه پروژه‌های‌کلانی که در دست اقدام دارد، توجه ویژه‌ای‌به محلات و ریز پروژه‌ها ‌داشته و در همین راستا بیش از یکصد پروژه با نگاه مثبت شورای شهر شیراز در اقصی نقاط شهر با نگاه انسان‌محوری و محله‌محوری افتتاح خواهد شد.
مهندس صالحی باشاره به رشته اقداماتی که رضایتمندی شهروندان را به دنبال خواهد داشت خاطرنشان کرد: نهضت آسفالت در سطح بسیار وسیعی بیش از 2میلیون مترمربع در محلات و خیابان‌های ‌اصلی شیراز انجام‌ می‌شود که در نوع خود اقدام بی‌سابقه‌ای ‌است.
معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز در پایان گفت: شهرداری شیراز در نظر دارد رفاه و ارتقاء کیفیت زندگی را برای شهروندان به ارمغان آورد. گفتنی است گذرکودکانه در پارک جنگلی کوی زهرا با اعتباری بالغ بر 400میلیون تومان و در فضایی بالغ بر 4500متر احداث شده که 1000متر مربع آن توسط شهرداری منطقه 2 شیراز فضاسازی و به مبلمان شهری آراسته شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی