[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

گردشگران سلامت را فراری دادیم، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی فارس گفت: متأسفانه درحال حاضر به دلیل استاندارد نبودن ارائه خدمات به توریست‌های‌درمانی و سلامت در کشور موجب شده بخش زیادی از بیماران و گردشگران خارجی ما جذب کشورهای دیگر شوند. به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، سهراب شرفی در جلسه کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته که با حضور اعضای آن در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: وضع امروز بیمارستان‌های ‌ما در ارائه خدمات مطلوب و استاندارد به توریست‌های‌سلامت مناسب نیست و دانشگاه علوم پزشکی باید ساز و کاری از جمله منع پذیرش بیماران خارجی در نظر بگیرد که بیمارستان‌های ‌ما روز به روز خود را با استانداردهای جهانی منطبق کند. وی با اشاره به ظرفیت‌های‌پزشکی و درمانی استان فارس افزود: بحث توریست درمانی یک مزیت برای استان است که بحث توریست سلامت بسیار گسترده است و نیاز به هم‌افزایی تمام بخش‌ها‌دارد و دانشگاه علوم پزشکی به تنها نمی‌تواند در این زمینه فعالیت‌های ‌استاندارد و متناسبی داشته‌باشد. 
شرفی اظهارداشت: فعالیت بخش‌های‌مختلف از جمله فرودگاه، تاکسیرانی، هتل‌ها ‌و بیمارستان‌ها‌ باید متناسب با استانداردسازی و تکریم بیماران باشد و در زمینه توریست سلامت برنامه داشته‌باشد.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه در حوزه توریست‌درمانی باید آموزش‌هایی به فعالان این بخش ارائه شود، اضافه کرد: ارائه خدمات نامناسب‌ می‌تواند عملکرد ضد تبلیغ برای ما داشته‌باشد لذا با توجه به توانمندی‌های‌فارس در حوزه توریست درمانی باید بتوانیم از داشته‌های‌مان استفاده و به نحو مطلوب بهره‌برداری کنیم.
شرفی دغدغه‌های‌علوم پزشکی و فعالان بخش خصوصی در زمینه توریسم سلامت مشترک عنوان کرد و ادامه داد: برای تقویت و گسترش صنعت توریست سلامت در استان باید استانداردسازی بیمارستان‌ها ‌و ساماندهی فعالان این بخش جهت صیانت اعتبار توریسم سلامت استان مورد توجه باشد. وی عنوان داشت: فضای بخش گردشگری استان باید از حالت جزیره‌ای‌در مراکز دولتی خارج شده و تصمیم‌گیری‌ها‌ در این بخش باید با هم‌افزایی و تعامل بخش خصوصی و دولتی در قالب شورای‌عالی گردشگری انجام شود. شرفی تصریح کرد: هرگونه حرکت ما در حوزه گردشگری باید متناسب با استانداردهای جهانی و مقایسه با کشورهای در حال توسعه باشد زیرا در غیر این صورت فعالیت‌های‌ما به سمت جلو و پیشرفت نخواهد بود.
وی با بیان اینکه حرکت‌های ‌انجام شده در گذشته ‌می‌تواند چراغ راه ما در آینده باشد اما راهگشای ما نیست، اظهارداشت: مادر این کمیسیون گزارش‌هایی در خصوص فعالیت‌های‌انجام شده در حوزه گردشگری از برخی دستگاه‌های‌اجرایی دریافت کردیم که متأسفانه هیچکدام از آنها عملیاتی و کاربردی نیست و تنها جنبه ایده‌پردازی دارد.  در این جلسه کمیته‌های‌پنج گانه گزارش عملکرد خود را ارائه کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی