[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

سیزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی بالینی در شیراز آغاز به کارکرد ، روزنامه شیراز نوین

سیزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی بالینی دکتر البرزی، با حضور معاونان تحقیقات و فناوری و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اساتید، محققان و دانشجویان، آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه گفت: تداوم برگزاری کنگره میکروب‌شناسی، نشان‌دهنده قوت و بزرگی این رویداد علمی است که از ششمین دوره به صورت بین‌المللی برگزار‌ می‌شود.
دکتر «یونس قاسمی» افزود: یکی از فعالیت‌ها‌ و دستاوردهای این کنگره‌ می‌تواند بررسی مسایل مربوط به عفونت‌های ‌بیمارستانی باشد که امروزه یکی از موضوعات مهم در بیمارستان‌ها ‌است.
 او با اشاره به اقداماتی که در حوزه میکروب‌شناسی و بیماری‌های‌عفونی انجام شده، اضافه کرد: در کنار تلاش‌های‌فراوان در این زمینه، اما همچنان شاهد وجود میکروب‌های‌مقاوم و مسایلی هستیم که ممکن است در بیمارستان‌ها‌ وجود داشته‌باشد؛ در کشور و در حوزه میکروب‌شناسی کارهای خوبی انجام شده است، اما باز هم‌ می‌توانیم در این زمینه فعالیت کنیم.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه با تأکید بر اهمیت مبحث میکروب‌شناسی در تشخیص و درمان بیماری‌ها، ادامه داد: در این حوزه بحث‌های‌کارآفرینی، تولید محصول و فروش محصولات در بازار باید مورد توجه باشد و این امر‌می‌تواند دانشگاه را به سمت تبدیل به دانشگاه نسل سوم هدایت کند.
دکتر قاسمی برگزاری این رویدادهای علمی را باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق برای حرکت رو به جلو در مسیر توسعه و ارتقای علم و دانش در حوزه سلامت برشمرد.
او اظهار امیدواری کرد برگزاری این کنگره بتواند سبب ارایه نتایج خوب در توسعه و پیشرفت حوزه سلامت در کشور باشد.
معرفی مرکز تحقیقات میکروب‌شناسی بالینی شیراز به عنوان بهترین مرکز خاورمیانه از سوی WHO
رئیس سیزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی بالینی با اشاره به برگزاری سیزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی بالینی در شیراز گفت: سه سال نخست برگزاری این کنگره در شیراز بود و در سال‌های‌پس از آن، با هدف مشارکت سایر دانشگاه‌ها، یک سال در میان این کنگره در یکی از شهرهای کشور برگزار شده است که باعث شده تبادل اطلاعات علمی و اقدامات خوبی در زمینه میکروب‌شناسی در کشور صورت گیرد. 
دکتر «عبدالوهاب البرزی» با بیان فعالیت‌های ‌مرکز تحقیقات میکروب‌شناسی بالینی دکتر البرزی شیراز، افزود: محققان این مرکز با حضور در مناطقی که لزوم تحقیقات در آنها وجود دارد، تحقیقات را به صورت میدانی انجام ‌می‌دهند و نتایج این تحقیقات در مجامع بین‌المللی ارایه و بررسی‌می‌شود. او از معرفی مرکز تحقیقات میکروب‌شناسی بالینی شیراز به عنوان بهترین مرکز میکروب‌شناسی در خاورمیانه از سوی سازمان بهداشت جهانی خبر داد.
رئیس سیزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی بالینی اضافه کرد: در شروع به کار این کنگره از دوره نخست، از وصیت نامه «لویی پاستور» استفاده کردیم و وصیت‌نامه پاستور را به عنوان اساس کار کنگره و مرکز تحقیقات میکروب‌شناسی بالینی، قرار دادیم.
دکتر البرزی گفت: با داشتن جوانان باارزش در کشور، امیدواریم هر روز بیشتر از گذشته به سمت ترقی و پیشرفت گام برداریم، نسل جدید از نظر تفکرات علمی از نسل گذشته جلوتر است و باید انگیزه را در آنها تقویت کنیم، باید جوانان را جدی بگیریم و از آنان حمایت کنیم تا با فعالیت در حوزه‌های‌مختلف، کشور را به سمت تعالی سوق دهند.
ارایه ۲۰۵ مقاله علمی در سیزدهین کنگره میکروب‌شناسی بالینی
دبیر علمی این کنگره نیز با ارایه گزارشی از روند علمی کنگره گفت: از میان مقالات دریافتی دبیرخانه کنگره، ۲۰۵ مقاله برای ارایه در کنگره انتخاب شده که ۲۰ مقاله به صورت سخنرانی و ۱۸۵ مقاله به صورت پوستر الکترونیکی و با هدف صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، ارایه‌ می‌شود. 
دکتر «مازیار ضیائیان» افزود: هشت میزگرد علمی نیز برای این کنگره سه روزه در نظر گرفته شده که صاحب‌نظران هر رشته، تازه‌ترین مطالب علمی در حوزه میکروب‌شناسی را بررسی و ارایه ‌می‌کنند.
او تأکید کرد: حضور در این میزگردهای علمی‌ می‌تواند در کنترل بیماری‌های ‌عفونی و درمان بیماران، کمک کننده باشد.
این کنگره بین‌المللی، شانزدهم تا هجدهم مهر در سالن‌های‌صدراو‌سینا دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار‌ می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی