[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

خدمت‌رسانی موکب ممسنی به زائران کشورها و استان‌های شرقی، روزنامه شیراز نوین

موکب مسجد صاحب‌الزمان(عج) شهرستان ممسنی طی ایام اربعین به زائران استان‌های جنوب و شرق و همچنین کشورهای شرقی خدمات ارائه می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، حجت‌الاسلام رحیم صفری‌گرائی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس، از برپایی موکب مسجد صاحب‌الزمان(عج) در شهرستان ممسنی خبر داد و گفت: این موکب از محل کمک‌های مردمی، خیرین شهرستان و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه اسان فارس راه‌اندازی شده است. وی افزود: در این موکب پذیرایی میان وعده، توزیع صبحانه، ناهار و شام به‌صورت روزانه و برای ۲۰۰۰ نفر از زائران اربعین حسینی به زائران اربعین ارائه می‌شود. صفری‌گرائی با بیان اینکه این موکب فعالیت خود را از ۵ مهر آغاز و تا ۳۰ مهرماه ادامه خواهد داد، گفت: فعالیت موکب مذکور پس از اربعین تداوم خواهد داشت و میزبانی از زائران سیدالشهدا(ع) درمسیر بازگشت نیز در آن صورت می‌گیرد.
معاون فرهنگی اوقاف فارس ادامه داد: موکب مسجد صاحب‌الزمان(عج) شهرستان ممسنی در مسیر حرکت کاروان‌های استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان قرار دارد؛ همچنین با توجه به اعزام کاروان‌های خارجی از مرز شلمچه این موکب در خدمت زائران غیرایرانی که از مرزهای شرقی کشور وارد می‌شوند یعنی کشورهای هند، پاکستان و افغانستان نیز خواهد بود.
وی با بیان اینکه در این موکب فعالیت‌های فرهنگی نیز انجام می‌شود، گفت: از جمله فعالیت‌های فرهنگی در این موکب می‌توان به اقامه نمازهای جماعت، مشاوره و پاسخگوئی به مسائل شرعی، بیان روزانه احکام سفر و زیارت اشاره کرد.
صفری‌گرائی همچنین گفت: موکب مجهز به استراحت‌گاه و کمپ اسکان است و روزانه ۲۰۰ نفر می‌توانند از خدمات اسکان موقت بهره‌مند شوند.
معاون فرهنگی اوقاف فارس با بیان اینکه ۲۰ نفر از خادمان حسینی در این موکب خدمت می‌کنند، گفت: این موکب روزانه از ساعت ۵ تا ۷:۳۰ صبح صبحانه، از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۴ ناهار و از ساعت ۱۹ تا ۲۰ نیز شام را میان زائران اربعین توزیع می‌کند.
وی اظهار کرد: علاوه بر این‌ها در این موکب خدمات درمانی و سلامت به زائران اربعین با حضور نیروهای شبکه بهداشت شهرستان و استقرار کمپ هلال‌‌احمر در جوار آن ارائه می‌دهد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی