[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

سید محمد ناظم‌الشریعه: به آنالیزور حرفه‌ای نیازمندیم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی شیرازی تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: در کادر فنی تیم ملی فوتسال باید یک آنالیزور حرفه‌ای وجود داشته باشد تا بتوانیم در رقابت‌ها موفق باشیم.
به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، محمد ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان درباره آخرین وضعیت تمرین تیم ملی اظهار داشت: تمرینات تیم ملی فوتسال از روز شنبه آغاز شده است و ما در این اردو سعی کردیم بیشتر از جوانان استفاده کنیم تا آن‌ها را آماده رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا کنیم.
در مقدماتی آسیا از جوانان استفاده می‌کنیم
او افزود: همچنین در کنار این جوانان قرار است چند بازیکن باتجربه هم حضور داشته باشند تا اسکلت تیم ملی را در رقابت‌های مقدماتی آسیا تشکیل دهند. مسابقات مقدماتی آسیا برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا در آن رقابت‌ها ما می‌توانیم بازیکنان اصلی را برای جام ملت‌ها که اسفند ماه در ترکمنستان برگزار می‌شود را انتخاب کنیم.
در تیم ملی باید آنالیزور حرفه ای وجود داشته باشد
ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان همچنین درباره این که آیا قرار است کادر فنی تیم ملی تقویت شود، گفت: بحث تقویت کادر فنی مربوط به آنالیزور است. ما اکنون در تیم ملی نزدیک به یک سال است که هیچ آنالیزوری نداریم و تمام مباحث و نکات فنی را خودمان تجزیه و تحلیل می‌کنیم.
او افزود: ما در کادر فنی تیم ملی به یک آنالیزور حرفه‌ای نیازمندیم تا اطلاعات تیم‌ها را تجزیه و تحلیل کند. همان طور که می‌دانید بحث مربوط به آنالیروز به دو بخش تقسیم می‌شود؛ یکی آنالیزور فیزیکی است که نکات فنی تیم‌ها را بررسی می‌کند و دیگری مربوط به ابزار و امکانات است که ما اکنون این نوع ابزار را دراختیار نداریم.
نرم افزار روسیه سالی ۱۰ هزار یورو قیمت دارد
سرمربی تیم ملی ادامه داد: وقتی ما در رقابت‌های آستاراخان مقابل روسیه بازی کردیم در تیم ملی آن‌ها نرم افزاری وجود دارد که قیمت آن سالی ۱۰ هزار یورو است. این نرم افزار می‌تواند ظرف نیم ساعت تمام اطلاعات حریفان را به شما بدهد. آیا چنین ابزاری در کشور ما وجود دارد؟ پس به همین دلیل اگر می‌خواهیم در فوتسال پیشرفت کنیم باید این نوع امکانات را در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم در مسابقات موفق باشیم.
شرایط تیم‌ها در لیگ برتر یکسان نیست
محمد ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان درباره انتقادات صورت گرفته به نیم فصل اول لیگ برتر هم گفت: من با تمام همکارانم که در لیگ برتر مربیگری می‌کنند در تعامل و گفتگو هستم و به همه آن‌ها گفته ام که امسال لیگ وضعیت خوبی ندارد و متاسفانه ما در نیم فصل اول هیچ پدیده‌ای در لیگ برتر ندیدیم و امیدوارم که شرایط تیم‌ها در نیم فصل دوم بهتر شود؛ زیرا اکنون شرایط تیم‌ها با یکدیگر یکسان نیست. همان طور که شاهد هستید چهار تیم بالای جدول وضعیتشان نسبت به سایر تیم‌ها بهتر است. حتی این تیم‌ها موفق شدند از چهارده بازی ۲۳ امتیاز را کسب کنند.
در لیگ برتر باید انگیزه را بین تیم‌ها به وجود آورد
او درباره این که چه راهکاری وجود دارد تا وضعیت تیم‌ها در نیم فصل دوم بهتر شود، گفت: به نظر من کمیته فوتسال، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باید برای تیم‌ها انگیزه به وجود بیاورد تا تیم‌هایی که در پایین جدول قرار دارند برای ادامه رقابت‌ها انگیزه داشته باشند.
در بازی با روسیه انرژی بازیکنان کاسته شده بود
سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان در پایان صحبت‌هایش درباره اردوی آستاراخان و بازی با تیم ملی روسیه هم گفت: رقابت‌های آستاراخان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بود و در این تورنمنت تیم‌های بسیار خوبی حضور داشتند. نتیجه‌ای که تیم ملی در بازی با روسیه به دست آورد یک اتفاق بود که پیش آمد، زیرا در آن رقابت‌ها بازیکنان ما نتوانستند به خوبی با هم هماهنگ شوند، زیرا نزدیک ۲ سال بود که ما آن‌ها را در هیچ تورنمنتی نداشتیم و همین مسئله باعث شد که کمی ‌تیم ناهماهنگ باشد و انرژی بازیکنان ما در آن رقابت‌ها رفته رفته کاسته شد و باعث شد نتیجه بسیار بدی را در مقابل روسیه کسب کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی