[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

شوک جدید آیان سعید علی حسینی المپیک را از دست داد، روزنامه شیراز نوین

فدراسیون جهانی وزنه برداری با درخواست ایران مبنی بر حضور کیانوش رستمی‌ و سعید علی حسینی در مسابقات گزینشی سوییس موافقت نکرد.
کیانوش رستمی ‌و سعید علی حسینی به دنبال حضور در مسابقات گزینشی المپیک سوییس بودند؛ اما به این دلیل که مهلت ثبت نام به پایان رسیده بود امکان حضور این دو وزنه بردار در مسابقات سوئیس وجود نداشت. کمیته ملی المپیک با ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی وزنه برداری خواستار حضور سعید علی حسینی و کیانوش رستمی ‌در مسابقات گزینشی المپیک سوئییس شد که تاماش آیان پاسخ ایران را داد و البته درخواست ایران را نپذیرفت.
تاماش آیان اعلام کرده است فرصت ثبت نام در مسابقات به پایان رسیده است و ورزشکاران کشورهای دیگری هم هستند که خواستار حضور در این مسابقات بوده‌اند و اگر فدراسیون جهانی با درخواست ایران موافقت کند، باید پاسخگوی ورزشکاران دیگر هم که این تقاضا را داشته اند، باشد. البته کیانوش رستمی ‌می‌تواند در مسابقات پرو شرکت کند.
به این ترتیب سعید علی حسینی حضور در المپیک ۲۰۲۰ را از دست داد؛ چرا که او در دوره دوم مسابقات گزینشی المپیک در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده و طبق قوانین فدراسیون جهانی شانس حضور در المپیک را از دست داد.
البته رستمی ‌هم با توجه به اینکه امتیازهای زیادی را از دست داده کار بسیار سختی برای رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی