[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

بین هویت ملی و اسلامی تضادی وجود ندارد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: هویت ملی و اسلامی ما به موازات یکدیگر قرار دارد و هیچ‌گونه اختلاف و تضادی بین این دو مؤلفه نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس دکتر عنایت‌الله‌رحیمی استاندار فارس در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس با اشاره به ساختار‌ها‌و زیربناهای فرهنگی فارس ابراز امیدواری کرد: تقویت این زیرساخت‌ها ‌با گذر از تنگنا‌های‌اقتصادی محقق خواهد شد و خوشبختانه رویکرد توسعه‌ای‌ در این بخش با پشتوانه نگاه بلند دولت تدبیر و امید همراه است.
استاندار فارس با ابراز خرسندی از نگاه شجاعانه و روشنفکرانه نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در  موضوع هفتم آبان اظهار داشت: هویت ملی و اسلامی ما در موازات یکدیگر قرار دارد و هیچ تضادی بین این دو مؤلفه نیست.
وی در ادامه با تأکید بر لزوم وجود تبهر و تخصص در برخورد با مباحث فرهنگی خاطر نشان کرد: خوشبختانه مصوبات و فعالیت‌های‌مؤثری درشورای فرهنگ عمومی استان صورت گرفته و نگاه غیراصولی به این مباحث وجود ندارد.
دکتر رحیمی با  تأکید بر بهره‌گیری از موقعیت‌های‌فرهنگی برای توسعه اقتصادی گفت: نظام جمهوری اسلامی هیچ‌گونه مخالفتی با موضوع تعریف جایگاه کورش ندارد اما با قرار دادن هویت ملی در مقابل هویت اسلامی و  مخالف است.
نماینده‌عالی دولت در استان فارس تأکید کرد: می‌توان با اجرای برنامه‌ای ‌متناسب بهره‌گیری مؤثری از مباحث ملی و اسلامی  انجام داد.
گفتنی است جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس با حضور دکتر صالحی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان  استانداری فارس و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پایان یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی