[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

رئیس قوه‌قضاییه: فساد محصول اقدام یک‌شبه و یک روزه نیست، روزنامه شیراز نوین

رئیس قوه‌قضائیه گفت: بسیاری از فسادها و کجی‌هایی که در نظام اداری صورت می‌گیرد محصول یک اقدام یک‌شبه و یک روزه نیست، بلکه محصول یک غفلت، بی‌توجهی و چشم بستن بر فساد و خلاف است.
به گزارش ایسنا، آیین نکوداشت سی و هشتمین سالروز تأسیس سازمان بازرسی کل کشور با حضور آیت الله رئیسی رئیس قوه‌قضائیه برگزار شد.
سید ابراهیم رئیسی در این مراسم با بیان اینکه بسیاری از فسادها و کجی‌هایی که در نظام اداری صورت می‌گیرد محصول یک اقدام یک‌شبه و یک روزه نیست، بلکه محصول یک غفلت، بی‌توجهی و چشم بستن بر فساد و خلاف است، گفت: این موضوع یک مدتی است به مسئله‌ای تبدیل شده که امروز برای مردم، مسئولان و همه غیرقابل تحمل است.
وی افزود: ممکن است در جامعه سئوال شود که این مواردِ فساد یا تخلف چگونه در این مدت شکل گرفته است؟ اگر به هر دلیلی دستگاه‌های درون سازمانی به وظیفه خود عمل نکردند و غفلت داشتند، سازمان‌های‌برون دستگاهی و دستگاه‌هایی که در آنجا نظارت نهادینه شده چطور؟ پس نگاه و سئوال مردم سئوال درستی است.
رئیس قوه‌قضائیه بیان داشت: باید علاوه بر نهادها و دستگاه‌های درون سازمانی، بیرون سازمان هم نهادها و دستگاه‌هایی که قانون برای اجرای عدالت پیش‌بینی کرده، فعال در این عرصه عمل کنند.
وی در بخشی از اظهاراتش تصریح کرد: کسی که سرمایه‌گذاری می‌کند اگر به هر دلیلی در نظام اداری دچار مشکل شد بایستی به سازمان بازرسی مراجعه کند و این سازمان بایستی کار را دنبال کنند و ببیند گیر کجاست. رئیسی ادامه داد: کارآفرین و سرمایه‌گذار باید ببیند کارش سریع انجام می‌شود.
رئیس قوه‌قضائیه افزود: رهبر انقلاب در سخنرانی اخیرشان فرمودند: هفت‌خوان یا هفتادخوان. این خوان‌هایی که بعضی از سرمایه‌گذاران را دچار تردید می‌کند و می‌گویند چرا سرمایه‌مان را اینجا بگذاریم.
وی گفت: باید تمام بخش‌ها ترتیبی اتخاذ کند که کار سرمایه‌گذار تسهیل شود. تسهیل سرمایه‌گذاری در گرو این است که بازرسی کل کشور اگر سرمایه‌گذار و کارآفرینی به هر دلیل دچار «خان بی‌جهت» شد این موضوع پیگیری شود و گیرهای بی‌جا در دستگاه‌های اداری برداشته شود تا زود کارخانه برپا و تولید رونق بگیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی