[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

استاندارفارس: دامپزشکی بومی فارس به سمت دانش روز حرکت کند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس دکتر عنایت الله رحیمی هم‌زمان با روز دامپزشک در دیدار با مدیرکل دامپزشکی و جمعی از  شورای نظام دامپزشکی به مناسبت روز دامپزشکی، عنوان کرد: دامپروری و کشاورزی تجربه و ظرفیت بومی ساکنان استان فارس است.
وی با اشاره به قدمت این فعالیت‌ها‌در استان، اظهار کرد: بی‌تردید ادامه دادن روش‌های‌قدیمی در حوزه دامپروری و دامدار و کشاورزی راهگشا نیست از این رو باید به سمت علمی کردن امور و استفاده از دانشمندان و دانشگاهیان و متخصصان این حوزه‌ها‌ حرکت کنیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس بیان کرد: موضوعاتی همچون دامپروری، اصلاح‌نژاد، استفاده از گونه‌ها ‌و نژاد‌های‌برتر و بهینه که بازدهی بیشتری دارند در حوزه دامپزشکی تعریف شده و دستیابی به آن از مسیر پژوهش و تحقیق و دانش‌می‌گذرد. دکتر رحیمی با اشاره به اثرگذاری علم دامپزشکی در سلامت جامعه بر لزوم توجه جدی به گسترش نظارت‌ها‌و حرکت به سمت دانش و فناوری‌های ‌نوین تأکید کرد. وی از متولیان دانشکده دامپزشکی نیز خواست شرایط حضور اساتید و متخصصان و دانشجویان این دانشکده در نقاط مختلف استان و ارائه خدمات تخصصی به دامداران را فراهم کنند.
استاندار فارس افزود: در صورت نیاز فرمانداری‌ها ‌مکلف به همکاری در این زمینه خواهند شد.
وی همچنین حضور متخصصان حوزه دامپزشکی در کنار تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران این بخش را مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: این افراد‌ می‌توانند در قالب سهامدار و شریک  و یا به عنوان ناظر در مجموعه‌ها‌ حضور داشته‌باشند. دکتر رحیمی با اشاره به توانمندی‌ها‌ و پتانسیل‌های‌مرکز سرم‌سازی رازی، از مسئولان این مجموعه خواست ظرفیت‌های‌موجود را اعلام کنند تا موضوع واردات داروها و واکسن‌هایی که در این مرکزتولید ‌می‌شود را در سطوح ملی دنبال‌می‌کنیم. استاندار فارس همچنین عنوان کرد: سرم‌سازی رازی باید علاوه بر تولید محصولات مورد نیاز داخلی زمینه کمی برای تولید محصولات صادراتی را نیز فراهم کرده و رایزنی‌های‌ لازم در این خصوص را به ویژه با کشورهای همسایه انجام دهند.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی