[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

اشتغال با مهارت‌آموزی پایدار‌می‌شود، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی-گروه خبر
 فرآیندآموزش‌های‌فنی وحرفه‌ای‌ در استان فارس روبه رشد وتوأم با استقبال گروه‌های‌اجتماعی است. دکتر محمد جامعی رئیس دانشکده فنی وحرفه‌ای‌استان فارس از ارتقای کیفی مباحث ومتون آموزشی و مهارتی دراین دانشکده در ماه‌های گذشته خبرداد وگفت: اولین اولویت ما ارتقای کیفیت درمباحث آموزشی است که دراین راستا درشش ماه گذشته موجب بازنگری در صلاحیت علمی تخصصی 120 نفر از مدرسان شده است. 
دکتر جامعی با مهم برشمردن آموزش‌های‌علمی وعملی در سراسر استان با توجه به نیازهای بازار کارخاطر نشان کرد: مباحث آموزشی وتخصصی حسب نیاز صنایع استان فارس هدف‌گذاری شده است وجا دارد از سایر مدیران صنایع استان درخواست وشود تا ضرورت‌ها‌ را یادآوری کنند. به گفته رئیس دانشکده فنی وحرفه‌ای‌ شهید باهنر استان فارس، توجه به آموزش خواهران دراین دانشکده به‌شدت مورد توجه قرار گرفته است و دراین رابطه از 13 دانشکده فعال در فارس 4 دانشکده در شهرهای شیراز، کازرون، نی‌ریز واقلید به امر مهم آموزش خواهران اختصاص یافته است.
 وی افزود: هدف ما افزایش فیزیکی فضای آموزشی نیست و هم اکنون در چهار نقطه اصلی استان شامل جنوب، شمال، غرب وشرق واحدهای دانشگاهی فعال و امر آموزش را برعهده دارند اما نیاز اصلی ایجاد وتوسعه واحد‌های‌خوابگاهی است که دراین زمینه طی فراخوانی از خیرین معزز استان فارس درخواست ‌می‌کنیم با توجه به اهمیت امر آموزش‌های ‌علمی وعملی نسبت به مشارکت در حوزه ساخت خوابگاه‌های دانشجویی و نیز تأمین بخشی از هزینه‌های‌ ساخت وتجهیز این دانشکده‌ها ‌ما را یاری کنند چرا که با اعتبارات دولتی قادر به ارایه کیفی خدمات آموزشی وخوابگاهی نمی‌باشیم.
این مقام دانشگاهی همچنین به افتتاح و بهره‌برداری قریب الوقوع دانشکده فنی‌و‌حرفه‌ای ‌پسرانه فیروزآباد با توجه به نزدیکی به عسلویه در دهه فجر 98 خبرداد وافزود: با توجه به نزدیکی این نقطه به عسلویه وضرورت توجه به صنعت نفت وگاز رشته ابزار دقیق ومکانیک دراین دانشکده راه‌اندازی و امیدواریم با این حرکت شاهد تحولاتی در حوزه اقتصادی واشتغال استان فارس باشیم.
وی ضمن اشاره به دستاوردهای علمی، فرهنگی ورزشی این دانشکده در سطح کشور و جذب مجموع اعتبارات مورد نیاز متذکر شد: با توجه به همه فعالیت‌های ‌انجام شده اما نیازهای گسترده‌ای ‌باقی است که باید با مشارکت خیرین جبران شود و بدین‌منظور مجمع عالی نیک اندیشان حامی مهارت، اشتغال وکارآفرینی در حال تأسیس است با جذب خیرین ونیک اندیشان استان زمینه‌های‌فراگیری مهارت ودانش فنی بیش از گذشته تقویت شود. 
دکتر جامعی درادامه گفت: این دانشکده با پشتوانه 50 سال فعالیت در صورت حمایت‌های‌لازم وتأمین اعتبارات‌ می‌تواند نسبت به ایجاد تحول در استان قدم‌های ‌بلندی بردارد. به گفته وی هم اکنون پذیرش دانشجو برای این سال تحصیلی از مرز 5 هزار نفر گذشته است و باید پاسخگوی نیازهای خوابگاهی این عزیزان باشیم این درحالی است که 2500 نفر در واحدهای خوابگاهی تأسیس و یا بازسازی شده اسکان داده شده‌اند وهمچنان نیاز برای اسکان 1500نفر دانشجوکه از اقصی نقاط کشور به فارس آمده‌اند، وجود دارد. وی درپاسخ به این پرسش که کدام صنایع در اولویت بعدی نفت وگاز قرار دارند، گفت: تمامی صنایع مستقر در فارس وکشور در اولویت‌های‌آموزشی ما قرار دارند و دراین دانشگاه رشته‌های‌برق، مکانیک، شیمی، عمران، حسابداری، بازاریابی، طراحی ودوخت، ابزار دقیق، جوشکاری وشهرسازی تدریس‌ می‌شود و فارغ‌التحصیلان در سطوح کارشناسی‌ می‌توانند از مدارک معتبر آموزش عالی بهره‌گیری کنند.‌
گفتنی است دراین کنفرانس مطبوعاتی مهندس امیدوار معاون فرهنگی ودکتر محرر مشاور حوزه ریاست دانشکده فنی وحرفه‌ای ‌استان فارس به تفصیل پیرامون فعالیت‌های‌انجام شده اعلام گزارش کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی