[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

کاهش تعداد مراکز علمی کاربردی در راستای کیفی‌سازی، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس با اشاره به کاهش تعداد مراکز علمی کاربردی این استان از ٥٠ به ٢٠ مرکز، گفت: به دنبال ایجاد مراکز جدید با کیفیت هستیم.
به گزارش ایسنا، حبیب دانش‌منش عصرسه‌شنبه ١٦مهر در آیین معارفه ٤٠٠ نفر از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علمی کاربردی فارس در سال تحصیلی جدید، گفت:  دانشگاه جامع علمی و کاربردی به دلیل مأموریت خود فضای کار متفاوتی دارد.
وی با بیان اینکه اکثر واحدهای دانشگاهی ما در کنار مراکز صنعتی یا خدماتی قرار گرفته‌اند که خود پتانسیل بسیار بزرگی است، افزود: اگرچه دانشگاه جامع علمی کاربردی، مهارت‌محور است اما ممکن است کوتاهی‌ها و نواقصی هم در این رویکرد وجود داشته‌باشد که امید است به تدریج مرتفع شود.
به گفته رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس، شکل‌گیری این دانشگاه متناسب با نیاز جامعه بوده و بسیار ارزشمند است.
دانش منش با تأکید بر اینکه علاقه‌مند به تربیت افراد نوآور و کارآفرین و  افرادی که دغدغه‌ شغل نداشته‌باشند، هستیم، عنوان کرد: در ۲ سال اخیر دانشگاه جامع علمی و کاربردی تلاش کرده مراکز نوآوری را تشکیل و ایده‌های دانشجویان را رشد دهد و به یک کسب و کار تبدیل کند.
وی با اشاره به راه‌اندازی۱۰ مرکز نوآوری در فارس و برگزاری رویدادهای نوآوری و نخبه‌پروری، خاطرنشان کرد: این مراکز دانشجویان را به سمت ایجاد کسب و کار هدایت می‌کند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس همچنین با اشاره به فعالیت مجتمع کار آفرینی و نوآوری و شتاب‌دهنده (کار نو) در این دانشگاه، یادآور شد: نیمی از ایده‌پردازان ایده‌هایی که در مرکز کارنو پذیرش شدند، خانم هستند.
دانش‌منش همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه دانشجویان باید از فرصت دانشگاه نهایت استفاده را داشته و به دنبال یادگیری یک مهارت باشند، افزود: دانشجویان باید به جای خوشحالی از تعطیلی زودتر کلاس‌ها، مطالبه‌گر باشند و از وجود اساتید بهره لازم ببرند.
وی که معتقد است امروز در بسیاری از دانشگاه‌ها مباحث به صورت تئوری ارائه می‌شود اما در دانشگاه جامع علمی و کاربردی یادگیری عملی مهارت در کنار مباحث تئوری مدنظر است، عنوان کرد: فارغ‌التحصیلان این دانشگاه یک سر و گردن از دانشگاه‌های دیگر به لحاظ کسب مهارت بالاتر هستند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس در پاسخ به انتقاد یکی از دانشجویان مبنی بر نبود یک رشته تربیت بدنی در این دانشگاه افزود: این پتانسیل را در آینده نزدیک ایجاد خواهیم کرد.
دانش‌‌منش ادامه داد: دانشگاه جامع علمی و کاربردی روی بحث کیفیت تأیید زیادی دارد و مراکزی که کیفیت نداشته‌اند را تعطیل می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی