[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

آرامگاه حافظ روز جمعه ۱۹ مهر، به مدت سه ساعت تعطیل ‌می‌باشد، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل میراث فرهنگی فارس از آماده‌سازی مجموعه تاریخی- فرهنگی حافظیه برای برگزاری مراسم بزرگداشت این شاعر پرآوازه خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس؛  مصیب امیری با اشاره به مطلب فوق بیان کرد: مجموعه فرهنگی- تاریخی آرامگاه حافظ به دلیل جایگاه ویژه در ابعاد ملی و بین‌المللی و حضور مستمر و گسترده گردشگران داخلی و خارجی، همیشه مورد توجه و مهیا بوده است و با توجه به در پیش بودن این مراسم، اقداماتی جهت خدمات‌رسانی بهتر نیز صورت پذیرفته است.
وی افزود: تعویض تابلو برق و رفع اتصال برق، رنگ‌آمیزی مجدد حوض‌ها ‌و پایه‌های‌سیستم صوتی، نقاشی نیمکت‌ها و بخش‌های‌ مورد نیاز،  نصب پروژکتور درنقاط تاریک‌تر، نورپردازی،  نوسازی سطل‌های‌زباله، طراحی فضای سبز و پاکسازی کامل محوطه پیرامونی این مجموعه بخشی از اقداماتی صورت گرفته برای برگزاری هر چه بهتر مراسم بزرگداشت حافظ است. 
بنابراین گزارش؛ با توجه به آماده‌سازی فضای مجموعه برای برگزاری مراسم ، آرامگاه حافظ در روز جمعه 19 مهرماه 98، از ساعت 16 الی 19برای بازدید عموم تعطیل‌ می‌باشد و از ساعت 19 مجموعه آماده میزبانی از مراسم است. 
گفتنی است، خواجه شمس‌الدین محمد، ملقب به خواجه حافظ شیرازی و مشهور به لسان‌الغیب در سال 726 هجری قمری در شیراز تولد یافت. این شاعر نامی در دوران جوانی بر بسیاری از علوم مذهبی و ادبی روزگار خود تسلط یافت و به یکی از مشاهیر علم و ادب دیار خود تبدل شد. وی در این دوره علاوه بر اندوخته عمیق علمی و ادبی خود قرآن را نیز کامل از حفظ داشت و از این روی تخلص حافظ بر خود نهاد. 
این غزلسرای نامی در سال 791 هجری قمری در شیراز چشم از جهان فرو بست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی