[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

خدمات‌رسانی درمانی به زائران اربعین حسینی با حضور تیم ۵۶۰ نفری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، روزنامه شیراز نوین

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از استقرار 560 نفر پزشک، پیراپزشک و پرستار در قالب کادر درمانی دانشگاه، در ایام اربعین حسینی خبر داد. به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی اکبری» با اعلام این خبر گفت: هم‌زمان با مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، تیم اعزامی درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از روز پنج‌شنبه، هجدهم مهر، به مدت 12 روز به زائران خدمات درمانی ارائه‌ می‌دهند. او با اعلام اینکه همانند سال‌های‌گذشته با برگزاری بزرگترین اجتماع باشکوه مسلمان در کربلای معلی، دانشگاه علوم پزشکی شیراز در قالب هشت تیم مستقر در 13 موکب، با حضور  560پزشک متخصص، پزشک عمومی، تکنسین اورژانس و پرستار، به زائران حسینی ارائه خدمت ‌می‌کند، افزود: تمامی این تیم‌ها ‌از هجدهم مهر اعزام و به مدت 12 روز در مکان‌های‌مشخص شده و همچنین در محل کربلای معلی، به زائران حسینی ارائه خدمت‌ می‌کنند.
دکتر اکبری با بیان اینکه در حاشیه اعزام کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، 11دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس نیز در محل‌های‌ پیاده‌روی زائران حسینی مستقر می‌شوند، افزود: 35تکنسین اورژانس نیز در قالب این آمبولانس‌ها، به تیم درمانی اعزام شده ‌می‌پیوندند تا در ارائه خدمات پیش بیمارستانی به زائران حسینی سهیم شوند.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: پزشکان متخصص اعزامی به موکب‌ها‌ را جراح مغز و اعصاب، طب اورژانس، جراح عمومی، متخصص زنان و زایمان و بیهوشی تشکیل‌می‌دهند، همچنین دانشجویان سال آخر رشته‌های‌متخلف پزشکی نیز در تیم اعزامی حضور دارند.
او ارائه خدمات پزشکی در موکب‌ها‌ را محدود به خدمات پزشکی سرپایی دانست و اضافه کرد: با توجه به شرایط و حجم مراجعه، امکان ارائه خدمات بستری وجود ندارد و بیمار در صورت نیاز به خدمات فوق تخصصی و جراحی تخصصی، با هماهنگی در یکی از بیمارستان‌های‌کربلا بستری ‌می‌شود.
دکتر اکبری یادآور شد: زائران ‌می‌توانند در صورت نیاز به دریافت خدمات دارویی، از پزشکان مستقر در موکب‌ها‌ و خدمات تخصصی آنان برخوردار شوند.
اعزام تیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و امکانات موردنیاز، با همکاری بسیج جامعه پزشکی، معاونت غذا دارو، معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین اورژانس 115 استان فارس انجام‌ می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی