[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

تکرار جنگ نفت‌کش‌ها، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ‌ایران گفت: بررسی‌های انجام شده توسط شرکت ملی نفت‌کش ایران نشان می‌دهد که کشتی ایرانی، دو بار و به فاصله حدود نیم ساعت مورد هدف قرار گرفته و آسیب دیده است.
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایسنا، موسوی در واکنش به هدف قرار گرفتن نفت‌کش ایرانی «سابیتی» در دریای سرخ گفت: بررسی‌های انجام شده توسط شرکت ملی نفت‌کش ایران نشان می‌دهد که کشتی ایرانی از مکانی نزدیک به کریدور عبوری این نفت‌کش از شرق دریای سرخ، دو بار و به فاصله حدود نیم ساعت مورد هدف قرار گرفته و آسیب دیده است.
وی با اشاره به تحت کنترل بودن شرایط نفت‌کش اظهار داشت: خوشبختانه خدمه نفت‌‌کش هیچ‌گونه آسیبی ندیده‌اند و شناور در حالت پایدار قرار دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: در چند ماه گذشته برخی اقدامات تخریبی دیگر نیز علیه نفت‌کش‌های ایران در دریای سرخ صورت پذیرفته که بررسی‌ها در خصوص عوامل دخیل در این اقدامات در حال انجام است.
وی با ابراز نگرانی در خصوص آلودگی ایجاد شده در منطقه به دلیل نشت شدید نفت از مخازن آسیب دیده کشتی، اعلام کرد: کلیه مسئولیت‌های ناشی از این اقدام از جمله آلودگی شدید زیست محیطی ایجاد شده در منطقه بر عهده عوامل این ماجراجویی خطرناک است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان تأکید کرد: بررسی جزئیات و عوامل این اقدام خطرناک ادامه داشته و پس از حصول نتیجه اعلام خواهد شد.
نفت‌کش ایرانی SABITI متعلق به شرکت ملی نفت‌کش، صبح جمعه در دو انفجار جداگانه احتمالاً بر اثر اصابت موشک در ساعت‌های ۵ و ۵:۲۰ صبح در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شده است.
در سانحه ایجاد شده در نفت‌کش ایرانی SABITI هیچ گونه حریقی رخ نداده و وضعیت کشتی باثبات است. با این حال نشت نفت از نفت‌کش همچنان ادامه دارد و موجب آلودگی زیست محیطی شده که البته در حال کنترل است. همه کارکنان نفت‌کش سالم هستند و در وضعیت ایمن به سر می‌برند.
شرکت ملی نفت‌کش ایران همچنین برخی اخبار منتشر شده در خصوص اصابت موشک از خاک عربستان به نفتکش ایرانی را تکذیب کرد.
طبق اعلام این شرکت، کشتی سانحه دیده SABITI بعد از پایداری وضعیت کلی در حال حرکت به سمت آب‌های خلیج فارس است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی