[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

روسیه روی نفت ۵۰ دلاری حساب می‌کند، روزنامه شیراز نوین

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد این کشور که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انرژی جهان است، پیش‌بینی‌های اقتصادی خود را بر مبنای قیمت ۵۰ دلار در هر بشکه نفت بنا نهاده است.
به گزارش ایسنا، الکساندر نواک در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی روسیا ۲۴ اظهار کرد: ما بر این باوریم که در میان مدت، قیمت‌های نفت حدود ۵۰ دلار خواهد بود و در ادامه خاطرنشان کرد که این یک پیش‌بینی محافظه کارانه است.
نواک گفت: پیش بینی ما از توسعه اجتماعی-اقتصادی روسیه بر مبنای این قیمت است.
این قیمت پایین‌تر از قیمت فعلی نفت است که به دلیل نگرانی‌ها به کندی رشد اقتصاد جهانی و تقاضا، نوسان دارد.
قیمت وست تگزاس اینترمدیت اکنون حدود ۵۲ دلار و نفت برنت بالای ۵۸ دلار در هر بشکه است.
بودجه روسیه برای سال میلادی جاری بر مبنای قیمت نفت حدود ۴۲ دلار در هر بشکه بوده که پایین‌ترین قیمت در حدود یک دهه اخیر است.
بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، صادرات نفت و گاز دو منبع بزرگ درآمد برای روسیه هستند؛ اما دولت این کشور در تلاش برای متنوع سازی اقتصاد است.
روسیه در تقویت بازار با اوپک و سایر تولیدکنندگان غیراوپک در گروهی معروف به اوپک پلاس همکاری دارد و این تولیدکنندگان از ابتدای ژانویه امسال توافقی را برای محدودیت عرضه به میزان ۱.۲ میلیون بشکه در روز به اجرا گذاشتند که قرار است تا مارس سال ۲۰۲۰ ادامه پیدا کند.
وادیم یاکولف، معاون مدیرعامل شرکت گازپروم نفت روسیه در مصاحبه ای اظهار کرده که این شرکت معتقد است پارامترهای توافق کاهش تولید اوپک پلاس باید تغییراتی پیدا کند و سهم بازار مشارکت کنندگان، فعالیت حفاری و تغییرات در ظرفیت تولید را در نظر بگیرد. به گفته وی، با توجه به این که پیمان مذکور فراتر از مکانیزمی ‌برای تثبیت کوتاه مدت بازار پیش رفته است، باید طرح‌های استراتژیک شرکت‌ها مورد توجه قرار گیرد و این پیمان انعطاف بیشتری داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی