[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

کاهش تعرفه‌های عوارض، روزنامه شیراز نوین

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از کاهش 16 درصدی تعرفه‌های ریالی عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی با هدف رونق بخشی به صنعت ساختمان خبر داد.
معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز با اشاره به تصویب لایحه کاهش تعرفه‌های ریالی عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی توسط شورای اسلامی‌ شهر شیراز به عنوان یک سیاست برانگیزاننده گفت: در این ماده واحده مقرر شده چنانچه تمام مودیان نسبت به پرداخت کل بدهی خود تا پایان مهرماه اقدام کنند، مشمول کاهش 16 درصدی عوارض ساختمانی خواهند شد.
هاشم پور تأکید کرد: با اجرای مصوبه کاهش عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی دو هدف اعمال راهکاری تشویقی در جهت احیای صنعت ساختمان و افزایش حجم خدمت‌رسانی به شهروندان دنبال می‌شود.
معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز، تحقق اهداف کلان این سیاست را به نوعی بهره‌‌مندی از یک سود مشارکتی برد- برد برای سازندگان، سرمایه‌گذاران و فعالان صنعت ساختمان از یک سو و رونق اقتصادی شهر شیراز از سوی دیگر دانست و افزود: با افزایش منابع درآمدی پایدار، شهرداری می‌تواند ضمن تزریق نقدینگی و انجام برنامه‌ریزی‌های بهینه و متناسب با نیاز شهر، زمینه دستیابی به رفاه اجتماعی بیشتر را فراهم کند.
هاشم‌پور یادآور شد: کاهش عوارض در ماه‌های آینده نیز با هدف رونق بازار ساخت و ساز ادامه دارد؛ اما روندی کاهشی به خود می‌گیرد، لذا پیشنهاد می‌گردد مؤدیان از فرصت باقی مانده تا پایان مهرماه استفاده نمایند.
وی تصریح کرد: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاهش 16 درصدی عوارض ساختمانی شهرداری شیراز می‌توانند با سامانه ۱۳۷ تماس بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی