[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

فاز اول طراحی مجموعه زندیه اجرایی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز گفت: عملیات اجرایی فاز اول طراحی مجموعه زندیه پس از تصویب طرح آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهندس جواد بهادری عنوان کرد: طرح مجموعه زندیه با مساحت ناخالص ۱۳ هکتار از ضلع شرقی به بازار وکیل، ضلع غربی به خیابان ۲۲ بهمن، ضلع شمالی به خیابان چاپارخانه و ضلع جنوبی به زیرگذر زند محدود می‌شود.
وی گفت: در طراحی مجموعه زندیه شیراز که در واقع نوع خاصی از منظر فرهنگی در محیطی درون شهری است، بازآفرینی به منظور احیای هویت تاریخی و فرهنگی شیراز و همچنین ارتقای کیفیت فضای شهری معاصر، برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.
 معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز افزود: بازآفرینی محیط‌های شهری از رکود اقتصادی، محیطی، اجتماعی و فرهنگی که در اثر زوال و تخریب کالبد فیزیکی به وجود می‌آید، جلوگیری می‌کند.
وی اعلام کرد: بازآفرینی مرکز شهر، تلاشی است در جهت آفرینش دوباره محیطی، به نحوی که نیاز‌های مخاطبان امروزین فضا‌های شهری در عین احترام به هویت تاریخی فضا، تأمین می‌شود.
مهندس بهادری هدف اصلی در روند بازآفرینی را افزایش کیفیت زندگی اجتماع محلی و تضمین مشارکت آنها در این روند دانست.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز اضافه کرد: بازآفرینی خلق فضاهای جدید با حفظ ویژگی‌های اصلی فضایی قدیم کالبدی و فعالیتی است و هدف حفظ ویژگی‌های ارزشی بافت قدیمی، خلق ویژگی‌های جدید و متناسب با نیاز روز و تعریف مجدد ارزش‌های گذشته برای پاسخگویی به نیازهای معاصر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی