[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

معاون جهاد کشاورزی فارس: برای توسعه گلخانه راهی جز تسهیل صدور مجوز نیست، روزنامه شیراز نوین

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به ضرورت تسهیل در صدور مجوز گلخانه‌ها، گفت: تعدادی از دستگاه‌های ذی‌ربط  از جمله بانک، استعلام‌های حذف شده را قبول ندارند و استعلام مجدد می‌گیرند.
به گزارش خبرنگار ایانا، حسین پژمان در همایش سراسری معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به مشکلات در رابطه با طرح توسعه گلخانه‌های استان فارس، افزود: در صورت توسعه و تغییر سطوح گلخانه‌ها، بانک از متقاضیان پروانه تأسیس مجدد درخواست می‌کند.
به گفته وی، عدم پذیرش طرح‌های نظام مهندسی از سوی بانک از دیگر مشکلات پیش روی متقاضیان احداث گلخانه است.
پژمان، گرفتن استعلام کمیت و کیفیت آب را توسط بانک مانع دیگر متقاضیان برای احداث گلخانه برشمرد و افزود: این امر علاوه بر زمان‌بر شدن توسعه گلخانه، باعث می‌شود امور آب، تخصیص آب اراضی متقاضی را کم کند، در نتیجه متقاضی دلسرد و منصرف می‌شود یا مجبور به احداث گلخانه بدون اخذ تسهیلات شده و در نهایت سطح گلخانه‌ها کاهش می‌یابد.
این مقام مسئول، اخذ استعلام ضوابط زیست محیطی مجدد توسط بانک، روشن نبودن حریم‌ها در مورد اماکنی مثل امکان زیارتی، سیاحتی،  قبرستان‌ها، ضرورت رعایت حریم ۱۳۰ متر از جاده‌های اصلی و اصرار دامپزشکی بر رعایت دستورالعمل‌های مربوط را از دیگر مشکلات دانست. وی اظهار کرد: نبود ضمانت قانونی و اجرایی برای انتقال کشت از هوای آزاد به محیط‌های کنترل شده از دیگر مشکلات است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تأکید کرد: از اقدامات شاخص این استان تشکیل «ستاد ویژه گلخانه‌ها» به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، انعقاد تفاهم‌نامه با کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس و برگزاری همایش‌های گلخانه است. همایش سالانه و کشوری معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی امسال با حضور معاون وزیر در امور باغبانی، مدیران ستاد معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، معاونان بهبود تولیدات گیاهی و مدیران باغبانی سازمان جهاد کشاورزی ۳۲ استان کشور به میزبانی منطقه آزاد ارس برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی