[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

اعزام اتوبوس‌های درون و برون‌شهری به پایانه مرزی چذابه، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از به‌کارگیری ناوگان درون و برون شهری برای حل مشکل تردد زائران اربعین حسینی در طرف عراقی مرز چذابه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، عبدالهاشم حسن‌نیا اظهار کرد: اتوبوس‌های حمل و نقلی برای سفر زائران اربعین حسینی از سراسر کشور به سمت مرزهای خسروی، مهران، چذابه و شلمچه آماده‌سازی شده‌ و جابجایی زائران به سمت این مرزها در حال انجام است.
وی با تأکید بر اینکه مشکلی برای جابجایی زائران اربعین حسینی از شهرهای مختلف به سمت مرزهای چهارگانه وجود ندارد، افزود: پیش‌بینی می‌شود حدود ۴۸ درصد از سفرهای اربعین حسینی با ناوگان اتوبوسی در حال انجام باشد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور بیان کرد: با توجه به مشکلات به وجود آماده در بخش عراقی پایانه مرزی چذابه، در استقرار اتوبوس به منظور جابجایی زائران اربعین حسینی به سمت این کشور پیگیری و در این راستا از ناوگان درون‌شهری استفاده شد. وی ادامه داد: به منظور رفع این مشکل، این اتوبوس‌ها تا فردا صبح به مقصد خواهند رسید و علاوه بر آن از ناوگان برون شهری نیز برای جابجایی زائران اربعین حسینی عبور کرده از بخش ایرانی به سمت عراق، استفاده خواهد شد. حسن‌نیا در خصوص جابجایی زائران اربعین حسینی از مرز خسروی، گفت: با توجه به اینکه تعداد زائرانی که از پایانه مرزی خسروی تردد می‌کنند نسبت به دیگر مرزها کمتر است، مشکل خاصی در این مرز وجود ندارد. رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور تصریح کرد: بیشترین حجم تردد زائران اربعین حسینی از مرز مهران است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امشب تردد از این مرز به ۲۰۰ هزار نفر خواهد رسید. وی ادامه داد: طبق پیش‌بینی‌ها موج جدید سفر به سمت کربلای معلا از دوشنبه آغاز خواهد شد و پس از اربعین حسینی نیز شاهد افزایش تعداد زائران برگشتی خواهیم بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی