[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

۱۷۰ هزار نفر برای پیاده‌روی اربعین نام‌نویسی کردند، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری فارس گفت: تعداد زائرین پیاده‌روی اربعین حسینی این استان که تاکنون در سایت سماح ثبت نام کرده‌اند ۱۷۰هزار نفر است که در مقایسه با سال گذشته افزایش بیش از دو برابری را نشان ‌می‌دهد.
ظفر افشون در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حوزه معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری فارس در خصوص امور مربوط به زائرین و گردشگری مذهبی و همچنین گردشگری میراثی، طبیعی، ادبی، فرهنگی و تاریخی مسئولیت دارد. وی با بیان اینکه در خصوص گردشگری مذهبی در حوزه وظایف این معاونت تأکید ویژه‌ای شده، گفت: در حال حاضر بالغ بر ۱۷۰ هزار نفر زائر عتبات عالیات برای حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی سال ۹۸ در سایت سماح ثبت‌نام کرده‌اند که این عدد نشانه رشد صد درصدی به نسبت تعداد زائرینی است که در سال گذشته برای شرکت در مراسم اربعین در این سایت اسم‌نویسی کرده‌اند. معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری فارس ادامه داد: در سال گذشته مجموعاً ۸۰هزار زائر استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی ثبت‌نام کرده‌ بودند که این عدد در سال‌جاری به ۱۷۰ هزار نفر افزایش پیدا کرده است. وی اضافه کرد: در حال حاضر زائرین عتبات عالیات با اتوبوس‌های‌بخش خصوصی، ترمینال‌ها و پایانه‌های ‌مسافربری به مرز شلمچه اعزام می‌شوند و انتقال زائرین به سایر مرزهای خسروی و چذابه نیز در حال انجام است اما بیشترین تعداد زائرین استان فارس تاکنون به مرز شلمچه اعزام شده‌اند.
وی با بیان اینکه با توجه به افزایش حجم زائرین به عتبات عالیات ممکن است مشکلات و نارسایی‌هایی نیز به‌وجود آید، گفت: اهالی استان فارس در سال‌جاری استقبال بسیار زیادی برای سفر به کربلای معلا در اربعین ۹۸ داشته‌اند که متناسب با این جمعیت اقدامات مورد نیاز نظیر خدماتی، بهداشتی، اورژانسی و امدادی با کمک بخش خصوصی پیش‌بینی شده است. افشون بر اینکه تا این لحظه مشکل خاص و جدی در اعزام و خدمت‌رسانی به اهالی این استان که به سمت عتبات عالیات در حرکت هستند پیش نیامده تأکید کرد و گفت: اعزام زائرین در حال انجام است و دستگاه‌های خدمات‌رسان اکنون در حال فراهم کردن امکانات مورد نیاز زائرین در زمان بازگشت از این سفر معنوی هستند. وی ادامه داد: ممکن است در دو روز بعد از اربعین حسینی تراکم جمعیت انسانی در مرزهای ایران و عراق ایجاد شود که به همین علت اکنون در حال فراهم کردن زیرساخت مورد نیاز برای بازگرداندن زائرین استان فارس با کمک بخش خصوصی هستیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی