[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

رئیس کل دادگستری فارس: پرونده‌های مسن قضایی مختومه خواهد شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در جلسه  با حضور رئیس دیوان عالی  کشورگفت: در ابتدای سال ٤ هزار و ٧٠٠ پرونده مسن در فارس وجود داشت که طی چند ماه اخیر با همت قضات استان فارس ١٠٠٠ فقره از این پرونده‌ها ‌کاهش یافته امیدواریم تا  پایان سال ٩٨، همه این پرونده‌ها‌ تعیین تکلیف شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه در فارس ٤٢ حوزه قضایی فعال وجود دارد و بزرگترین حوزه قضایی کشور محسوب ‌می‌شود، افزود: ٦٠٥ قاضی در محاکم قضایی فارس فعالیت‌ می‌کنند که بسیاری از قضات توانایی فعالیت در دیوان عالی کشور را نیز دارند.
موسوی با اشاره به اینکه در حوزه فناوری اطلاعات، فارس رتبه اول را در کشور داراست، افزود: در حال حاضر ٨٨درصد از ابلاغات در دادگستری فارس، الکترونیکی است که امید است ١٢ درصد با قیمانده نیز به این صورت انجام شود. نماینده عالی قوه‌قضائیه در فارس با بیان اینکه ١٥ برنامه تحولی در فارس تدوین شده است، گفت: این برنامه‌ها ‌برای رئیس قوه‌قضاییه ارسال شد است و در صورت تأیید اجرایی خواهد شد. موسوی با بیان اینکه میانگین رسیدگی به پرونده‌ها ‌در مراجع قضایی استان کمتر از یک ماه است، گفت: از ابتدای امسال تا امروز ٧هزار زندانی آزاد شده‌اند و آمار زندانیان مهریه نیز از ٦٠٠ زندانی به کمتر از ٥٠ زندانی رسیده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی