[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

فصل انتخابات بهار احزاب سیاسی است، روزنامه شیراز نوین

نشست مشترک احزاب سیاسی شهرستان شیراز به میزبانی فرمانداری این شهرستان برگزار شد. در این نشست که با حضورمعاون سیاسی، امنیتی استانداری و مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری  استانداری فارس و دبیران جریان‌های‌مختلف سیاسی اصلاح طلب، اصولگرا، مستقلین و اعتدالیون برگزار گردید، فرماندار شهرستان شیراز به نشست‌هاى مختلف این فرماندارى با نمایندگان احزاب اشاره و بیان کرد: هدف از برگزاری این نشست‌ها‌ ایجاد شور و نشاط سیاسی و بسط آن در جامعه است.
محمدرضا امیری با  اشاره به الزامات مردم‌سالاری خاطرنشان کرد: معتقدیم تحکیم پایه‌های‌نظام مردم‌سالاری دینی با حضور جریان‌ها و بازیگران عرصه‌های‌مختلف امکان‌پذیر است و یقیناً یکی از بازیگران و کارگردانان عرصه سیاسی جامعه، تشکل‌ها‌ و احزاب‌سیاسی هستند. 
نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز با بیان اینکه فصل انتخابات بهار احزاب سیاسی است اما فعالیت احزاب نباید محدود به زمان انتخابات باشد، افزود: انتظار است‌که احزاب سیاسى در برهه‌هاى مختلف زمانى در مباحث مختلف ایفاى نقش کنند و معتقدیم که این نشست‌ها و گفت‌وگو‌ها ‌دامنه و وسعتش درسطح جامعه ترویج داده شود.
رئیس شوراى ادارى شهرستان شیراز با بیان اینکه هر حزب سیاسى با سلایق مختلف که مطالبه‌گرى خود را در چارچوب قانون دنبال کند مورد حمایت دولت و حاکمیت  قرار دارد، خاطر نشان کرد: در شورای اداری اخیر شهرستان شیراز بر این موضوع مهم تأکید داشتم که نهادهای دولتی و حاکمیتی به تنهایی نمی‌توانند شور نشاط سیاسی را ایجاد کنند و ما تنها‌ می‌توانیم بسترساز باشیم. امیرى ادامه داد: یقیناً یکی از ابزارهای اعمال حاکمیت در نظام مردم‌سالاری عرصه انتخابات، کنشگران سیاسی و احزاب فعال هستند که در عرصه جامعه بر ایجاد شور و نشاط سیاسی نقش ایفا ‌می‌کنند.
رئیس ستاد انتخایات شهرستان شیراز در ادامه سخنان خود، برگزارى  انتخابات با شکوه و با مشارکت حداکثرى مردمى در پاى صندوق‌هاى رأى را فصل مشترک تمامى احزاب سیاسى در کشور دانست و تصریح کرد: امروز از یک سو با جنگ نابرابر اقتصادی تمام عیار مواجه هستیم  و از طرفی دیگر برخى مباحث داخلی ناشی از تحریم داریم که در این شرایط بایستی بر نقاط اشتراک‌های ‌فراوانی که بین احزاب وجود دارد تأکید نمود. رئیس شورای تأمین شهرستان شیراز افزود: امروز نظام براى مقابله با تهدیدات دشمن راهبرد «مقاومت فعال» در درون و «دیپلماسی فعال» در خارج از کشور را پیگیری ‌می‌کند که این راهبرد موجب شکست استراتژی «فشار حداکثری»  آمریکا گردیده است. امیری با بیان اینکه یکى از نقطه اشتراک احزاب سیاسى کشور، حفظ منافع ملى و عزت و سربلندى ایران اسلامى است، ابراز داشت: با چنین وجه اشتراک‌هایى بین سلایق مختلف سیاسى کشور و رهنمودهاى رهبرى تقویت چنین وجه اشتراک‌هایى موجب ایجاد امید و شور و نشاط سیاسى و اجتماعى در جامعه‌ می‌شود.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز بار دیگر با بیان اهمیت انتخابات پیش رو به اقدامات انجام شده آن ستاد در سطح شهرستان پرداخت و افزود:  در آستانه انتخابات مجلس شوراى اسلامى ما کار مطالعات و بررسی نقایص احتمالى گذشته ستاد را به‌عنوان مرکز یکى از استان‌هاى مهم کشور از جمله پیش‌بینی شعب اخذ رأى با ملاک قرار دادن انتخابات دور قبل ریاست جمهورى ودر نظر گرفتن نرخ رشد جمعیت و تعداد نیروى انسانى لازم جهت انعکاس به هیئت اجرایى انتخابات آغاز کرده‌ایم تا در صورت اعلام آن هیئت آمادگى کامل تصمیمات اخذ شده وجود داشته باشد. در ادامه این نشست تعدادی از دبیران تشکل‌های‌سیاسی به ترتیب زمانی که در اختیار آنان قرار گرفته بود سخنانی در رابطه با مسائل سیاسی روز و نقطه‌نظرات، پیشنهادات و انتقادات نسبت به برخی جریانات و انتظارات خود را از دولت و حاکمیت بیان کردند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی