[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

افتتاح دو پروژه بزرگ ورزشی، هدیه دولت تدبیر و امید به مرودشتی‌ها، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: صبح پنجشنبه با حضور معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، دو پروژه بزرگ ورزشی در شهرستان مرودشت افتتاح و یک پروژه نیز کلنگ‌زنی شد.
حسینعلی امیری، معاون حسن روحانی در امور مجلس به همراه عنایت‌اله رحیمی ‌استاندار فارس، حیدرعلی کامیاب مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان و همچنین مهدی برومندی نماینده شهرستان مرودشت در مجلس شورای اسلامی‌ و جمعی دیگر از مسئولان، یک زمین کوچک چمن مصنوعی و یک زمین بزرگ چمن مصنوعی را افتتاح و همچنین خانه کشتی شهرستان مرودشت را کلنگ‌زنی کردند.
ابتدا زمین چمن مصنوعی کوچک هم‌زمان با بوستان دانشمند افتتاح شد. بوستان دانشمند با مساحت ۳۳هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد ریال در منطقه‌ای کمتربرخوردار در شهر مرودشت قرار دارد و زمین چمن مصنوعی کوچک را نیز در دل خود جای داده است. این زمین چمن به مساحت ۱۳۵۰ متر مربع و اعتبار ۳۵۰۰میلیارد ریال بهره‌برداری شد.
سپس زمین چمن مصنوعی بزرگ مرودشت در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر سه و نیم میلیارد تومان افتتاح شد.
حسینعلی امیری  در حاشیه افتتاح پروژه‌های پارک دانشمندی و زمین چمن مصنوعی شهرداری مرودشت در جمع خبرنگاران افزود: مرودشت شهری مهمی‌ است و موقعیت خاصی در کشور، استان و دنیا دارد.
وی یکی از ویژگی‌ها و ظرفیت‌های مرودشت را وجود مجموعه میراث جهانی تخت‌جمشید در این شهرستان عنوان کرد که حکایت از تمدن و فرهنگ ایرانیان دارد.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: هفته گذشته (دهم مهر۹۸) در جلسه هیئت دولت با تبدیل فرمانداری عادی مرودشت به فرمانداری ویژه موافقت شد که براساس این مصوبه، سطوح سازمانی این شهرستان ارتقا می‌یابد و فرمانداری مرودشت به معاونت استاندار تبدیل و سطح ادارات بالاتر می‌آید.
امیری افزود: این مصوبه آثار اجتماعی و اقتصادی زیادی خواهد داشت که به مردم مرودشت تبریک می‌گویم.
وی در ادامه با اشاره به مسئولیت گذشته خود در استان فارس به عنوان رئیس کل دادگستری گفت:‌ مسئولیت در فارس جزو بهترین دوران خدمت من بوده و خوشحالم امروز یک بار دیگر رونق و آبادانی و توسعه فارس، به‌ویژه شهرستان مرودشت را مشاهده می‌کنم.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بیان کرد: کمتر از دو ماه پیش به بخشی دیگر از استان فارس سفر داشتم و شاهد توسعه و رونق و پویایی زندگی در استان بودیم و در چهار شهرستان استان پروژه‌هایی را افتتاح کرده و کلنگ آغاز عملیات اجرایی برخی پروژه را به زمین زدیم.
امیری همچنین با اشاره به افتتاح پارک و زمین چمن در شهر مرودشت افزود: راه‌اندازی پارک آثار مثبت زیادی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد که شاهد شور و نشاط مردم هستیم.
بوستان دانشمند در زمینی به مساحت ۳۳ هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در منطقه محروم شهر مرودشت اجرایی شده است.
امیری همچنین دو مجموعه زمین چمن مصنوعی شهر مرودشت را در منطقه محروم این شهر افتتاح کرد که پروژه‌ها اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان دارند.
معاون رئیس‌جمهور همچنین کلنگ خانه کشتی شهرستان مرودشت را به زمین زد که برای ساخت این خانه اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.
استاندار فارس نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: مرودشت پایتخت فرهنگی، تاریخی و باستانی ایران است که آثار باستانی متعدد از جمله تخت‌جمشید و نقش رستم در این شهرستان قرار دارد.
عنایت‌الله رحیمی ‌افزود: تصمیم دولت مبنی بر ارتقای فرمانداری شهرستان مرودشت به فرمانداری ویژه، یک تصمیم ملی است و یک تصمیم محلی نیست؛ چرا که آثار این شهرستان آثار ملی و جهانی محسوب می‌شود و این منطقه معرف ایران است.
وی ادامه داد: تصمیم دولت در ارتقای فرمانداری مرودشت به فرمانداری ویژه اثر ملی و بین‌المللی خود را در آینده نشان خواهد داد.
رحیمی ‌گفت: ‌دولت در حوزه‌های مختلف ازجمله گازرسانی و مراکز آموزشی و درمانی اقدامات مؤثری در شهرستان مرودشت انجام داده است و تلاش می‌کنیم روند اجرایی پروژه‌های عمرانی در این شهرستان تسریع شود.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در جریان سفر به شهرستان مرودشت از بیمارستان ۱۶۰ تخت‌خوابی این شهرستان که با مشکل تأمین اعتبار مواجه است، بازدید کرد و در ادامه کلنگ عملیات اجرایی خانه کشتی شهرستان مرودشت با اعتباری یک و نیم میلیارد تومانی را به زمین زد. این پروژه ورزشی با اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان از منبع اعتبارات ملی و در زمینی به مساحت ۶۰۰ متر مربع در مجموعه ورزشی شماره 3 این شهرستان احداث می‌شود.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: در دولت تدبیر و امید خدمات شایانی در همه بخش‌ها صورت گرفته است که این مقوله در حوزه ورزش و در طول چهل ساله انقلاب کم نظیر بوده است.
وی تصریح کرد: با همت و تلاش‌های مدیرکل ورزش و جوانان و از چهارسال گذشته تاکنون، بیش از 400 درصد توسعه فضای ورزشی در سطح شهرستان مرودشت اتفاق افتاده است.
امیری اظهار داشت: این اقدمات مؤثر به طور حتم در رشد و ارتقای ورزش قهرمانی و افزایش سلامت جامعه و نشاط اجتماعی تأثیرگذار خواهد بود و همه تلاش ما این است که با وجود شرایط دشوار اقتصادی در کشور، کماکان با شعار «هزینه در ورزش سرمایه‌گذاری قلمداد می‌شود» در احداث اماکن ورزشی پیش‌قدم باشیم.
حیدرعلی کامیاب، مدیرکل ورزش و جوانان فارس نیز درباره افتتاح زمین چمن بزرگ مرودشت گفت: شهرستان مرودشت استعدادهای زیادی در رشته‌های مختلف ورزشی، به ویژه فوتبال دارد و امیدوار هستیم با افتتاح این زمین شاهد شکوفایی و رشد بیشتر علاقه‌مندان به این رشته باشیم.
وی از کلنگ‌زنی عملیات احداث خانه کشتی این شهرستان در جریان سفر معاون رئیس‌جمهور و استاندار فارس نیز خبر داد و گفت: خانه کشتی شهرستان مرودشت در مجموعه ورزشی شماره 3 مرودشت احداث خواهد شد.
دبیر شورای عالی ورزش استان با بیان اینکه مرودشت از دیرباز حرف‌های زیادی در رشته‌های مختلف ورزشی در استان و کشور داشته است،تقویت زیرساخت‌های ورزشی این شهرستان را فرصت مناسبی برای ارتقای جایگاه مرودشت در ارزیابی‌ها و مسابقات مختلف دانست و افزود:
كمبود و فقر فضاهای ورزشی در گذشته به ویژه برای بانوان، موضوعی است كه در استان فارس به شدت آزار دهنده بود؛ اما چهارچوب ورزشی كشور و سیاست‌های دولت تدبیر و امید ضمن تغییر مسیر حرکت سخت‌افزاری در این حوزه و میل به سمت رشد، باعث ایجاد اتفاقات خوبی در ورزش شده است.
وی ابراز امیدورای کرد با تقویت  این سیاست به عنوان ابزاری برای ایجاد نشاط در جامعه، شاهد افزایش پویایی و امید در استان باشیم.
همچنین سید اسلام موسوی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: در این چند سال اخیر و با حمایت و پیگیری مسئولان استان، ورزش شهرستان مرودشت توسعه بسیار خوبی داشته است.
وی در حاشیه افتتاح و بهره‌برداری از مجموعه ورزشی شماره ۳ شهرستان مرودشت با بیان این مطلب گفت: با توجه به سابقه بسیار خوبی که شهرستان مرودشت در ورزش استان و کشور دارد و از گذشته در زمینه ورزش توفیقات زیادی را کسب نموده است و همچنین وجود پتانسیل و ظرفیت‌های تاریخی، گردشگری و تفریحی، لازم می‌دانیم ورزش این شهرستان و زیرساخت‌های آن را بیش از پیش توسعه دهیم.
وی افزود: این مجموعه ورزشی هم در همین راستا و در جهت گسترش و توسعه ورزش این شهرستان و همچنین ایجاد نشاط اجتماعی و ایجاد سلامتی در بین آحاد مردم جامعه ایجاد شده است.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل همچنین بیان کرد: در این راستا وظیفه خود می‌دانیم که گام‌های مؤثری را در جهت ارتقای سطح کیفی و کمی‌ ورزش این شهرستان برداریم تا نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به ورزش بتوانند بیش از گذشته برای استان و کشور افتخار کسب کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی