[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

بازگشت چراغ‌خاموش آنتونوف به آسمان ایران، روزنامه شیراز نوین

در حالی که سال ۱۳۹۳ پرواز آنتونوف ۷۴ به دستور رئیس‌جمهور ممنوع شده بود، به ادعای یکی از کاربران فضای مجازی، این نوع هواپیما در پرواز تهران - مشهد توسط شرکت هواپیمایی پویا استفاده شده و با توجه به تأیید مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری، به نظر می‌رسد که آنتونوف‌های ممنوع شده چراغ‌ خاموش به آسمان ایران بازگشته‌اند.
به گزارش ایسنا، یکی از کاربران فضای مجازی در شبکه اجتماعی توییتر مدعی شده بود که در پرواز مشهد - تهران سوار بر هواپیمای آنتونوف شده است که از سوی رئیس‌جمهور ممنوعیت پرواز آن به دلیل ایمن نبودن اعلام شده بود. این کاربر در ادامه اظهارات خود گفت: این هواپیما بدون پنجره بود و در زمان تیک‌آف یک تکه فلزی از سمت خروج اضطراری روی یکی از مسافران افتاد که با کمک کادر پروازی و مسافران بسته شد.
این ادعا در حالی مطرح شده است که مرداد ماه سال ۱۳۹۳ محمد علی ایلخانی - مدیر عامل سابق شرکت فرودگاه‌های کشور - در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به تأکیدی که دولت بر امنیت پروازهای مسافری دارد رئیس‌جمهور هفته گذشته پرواز ایران ۱۴۰ را ممنوع کرد و پس از آن نیز در دستوری جداگانه پروازهای مسافری هواپیمای آنتونوف ۷۴ را ممنوع و این نوع هواپیما را از چرخه پرواز خارج کرد.
اما حالا به نظر می‌رسد این هواپیما چراغ خاموش به آسمان ایران برگشته و مجوز پرواز دریافت کرده است. چرا که مرتضی دهقان - معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری - در این باره به ایسنا گفت: این نوع از آنتونوف‌های شرکت هواپیمایی پویا مجوز پرواز داشتند و رفع ممنوعیت شده بودند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا در شرایطی که هواپیمای مسافربری پنجره نداشته است می‌تواند مجوز و استانداردهای لازم را برای پرواز کسب کند، ادامه داد: این هواپیما به طور قطع مجوز پرواز داشته، اما از حیث استانداردهای پرواز باید از حوزه تخصصی آن در این سازمان پرس‌وجو کرد.
همچنین رضا جعفرزاده - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری - در این باره به ایسنا اظهار کرد: این هواپیما ممنوعیت پروازی نداشته و آن‌طور که به نقل از رئیس‌جمهور طرح شده صحت ندارد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این هواپیما مجوز پرواز دارد یا خیر نیز گفت: اگر هواپیمایی صلاحیت پرواز نداشته‌باشد قطعاً اجازه پرواز به او داده نمی‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی