[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

شرارت در آبراه‌های بین‌المللی بدون پاسخ نمی‌ماند، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: با بررسی تصاویر ویدیویی موجود و شواهد اطلاعاتی جمع‌آوری شده، سرنخ‌های اصلی ماجراجویی خطرناک حمله به نفت‌کش ایرانی در دریای سرخ به‌دست آمده است.
به گزارش ایسنا، دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به حمله موشکی بامداد جمعه به نفت‌کش ایرانی در دریای سرخ اظهار داشت: راهزنی دریایی و شرارت در آبراه‌های بین‌المللی که با هدف ناامن‌سازی رفت و آمد شناورهای تجاری انجام‌ می‌شود بدون پاسخ نخواهد ماند.
وی گفت: کمیته ویژه بررسی موضوع حمله به شناورسابیتی که در نزدیکی سواحل عربستان سعودی در دریای سرخ هدف دو موشک قرار گرفت تشکیل شده و گزارش آن به زودی برای اخذ تصمیم به مراجع مسئول ارایه‌می‌شود. شمخانی افزود: با بررسی تصاویر ویدیویی موجود و شواهد اطلاعاتی جمع‌آوری شده، سرنخ‌های اصلی این ماجراجویی خطرناک به‌دست آمده است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی به اقدامات تخریبی دیگری که طی ماه‌های‌گذشته علیه نفت‌کش‌های ایرانی «هپینس‌و هلم» در دریای سرخ صورت پذیرفته اشاره و خاطر نشان کرد: ناامن‌سازی آبراه‌های‌بین‌المللی، مخاطرات نگران کننده‌ای را برای اقتصاد جهانی به‌دنبال خواهد داشت و مسئولیت عواقب آن متوجه برنامه‌ریزان، مجریان و پشتیبانی‌کنندگان از این‌گونه اقدامات تحریک‌آمیز خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی