[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

تضمین سلامت و امنیت شهروندان، روزنامه شیراز نوین

در نشست مشترک شهردار شیراز با فرمانده انتظامی استان فارس، تفاهم‌نامه همکاری میان طرفین منعقد شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، این تفاهم‌نامه طی مراسمی با حضور «حیدراسکندرپور» شهردار شیراز، سردار«رهام بخش حبیبی» فرمانده انتظامی استان فارس و جمعی از معاونان و مدیران دو سازمان امضا شد.
سردار رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس ضمن امضای تفاهم‌نامه همکاری با شهرداری شیراز گفت: این تفاهم‌نامه در راستای خدمت‌رسانی به مردم شیراز و ارائه هر چه بهتر خدمات شهری منعقد شده است.
سردار حبیبی اضافه کرد: مأموریت نیروی انتظامی و شهرداری حفظ آرامش و ایجاد احساس امنیت بین مردم است و برگزاری این نشست مشترک و انعقاد تفاهم‌نامه در راستای آرامش‌دهی به شهروندان و فراهم کردن آسایش آنان است.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی استان فارس هر اقدامی که نتیجه آن نشاندن لبخند رضایت بر لبان مردم باشد را انجام خواهد داد، در جهت همکاری و تعامل نیروی انتظامی با شهرداری شیراز اعلام آمادگی کرد.
فرمانده انتظامی استان فارس بر لزوم همراهی و هم‌افزایی نیروی انتظامی و شهرداری شیراز در سطح جامعه تأکید کرد و گفت: مسئولیت تأمین امنیت برای مردم با نیروی انتظامی است و شهرداری‌ می‌تواند با تعامل و همکاری بیش از پیش خود با مجموعه نیروی انتظامی در این مسیر پلیس را همراهی کند.
سردار حبیبی ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی، اظهار داشت: سلامت و امنیت دو نعمت گرانبها برای مردم هستند و شهرداری و نیروی انتظامی دو دستگاه همراه هستند که سلامت و امنیت شهروندان به آنها باز‌ می‌گردد.
حیدر اسکندرپور شهردار شیراز نیز در این نشست گفت: تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری شیراز و نیروی انتظامی فارس به ویژه در بخش‌های‌انتظامی و راهور منعقد شد تا شاهد همکاری بیشتر، قوی‌تر و منسجم‌تر بین شهرداری شیراز و مجموعه نیروی انتظامی باشیم.
مهندس اسکندرپور افزود: در این تفاهم‌نامه همکاری‌های‌مشترک و مسئولیت‌های‌متفاوت دو نهاد خدمت‌رسان شهرداری و نیروی انتظامی تعریف شده است تا بتوانیم در آینده شاهد خدمتگزاری هر چه بیشتر این دو مجموعه به مردم شیراز باشیم.
شهردار شیراز ضمن تشکر از نیروی انتظامی برای خدمت‌رسانی به شهروندان گفت: نیروی انتظامی و شهرداری دو دستگاهی هستند که بیشترین ارتباط مستقیم را با مردم دارند و از این رو خدمت‌رسانی آنها تأثیر به‌سزایی در افکار عمومی دارد.
وی امضای تفاهم‌نامه همکاری وتعامل بین دو مجموعه را در راستای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان دانست و اضافه کرد: امیدوارم این همکاری جمعی منجر به افزایش رضایتمندی مردم شود. مهندس اسکندرپور با اشاره به اینکه همکاری و هماهنگی شهرداری و نیروی انتظامی باعث پیشبرد اقدامات شهری خواهد شد، گفت: شهرداری‌های‌ هر منطقه در کلانشهر شیراز با کلانتری‌های‌حوزه فعالیت خود هماهنگی و همراهی لازم را دارند. شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنانش ضمن ارائه گزارش عملکرد از اقدامات و خدمات مجموعه مدیریت شهری عنوان کرد: در حالی که به دلیل مشکلات اقتصادی شاهد کاهش اقدامات عمرانی در سطح کشور هستیم اما در شهرداری شیراز با برنامه‌ریزی انجام شده سه تقاطع بزرگ شهری در دهه فجر به بهره برداری‌ می‌رسد و پروژه‌های‌متعددی نیز طی شش ماهه دوم امسال افتتاح یا مراحل اجرایی آن آغاز‌ می‌شود.
مهندس اسکندرپور تسهیل در تردد شهروندان و تشویق آنها به استفاده از حمل و نقل عمومی را یکی از اهداف مشترک شهرداری و نیروی انتظامی برشمرد و افزود: در این راستا مجموعه مدیریت شهری اقدام به توسعه خطوط مترو به عنوان حمل‌ونقل پاک و ایمن و رایزنی برای احداث تراموا کرده است. شهردار شیراز اضافه کرد: خط دو مترو یکی از ابرپروژه‌های‌استان فارس محسوب‌ می‌شود که اعتبار آن با مجموع اعتبارات ملی عمرانی استان فارس برابری ‌می‌کند. همچنین مقرر شده با همکاری کشور آلمان تراموای شیراز در مسیر گردشگری - مذهبی سعدیه تا حرم مطهر شاهچراغ (ع) ایجاد شود. گفتنی است؛ تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان شهرداری و نیروی انتظامی استان فارس طی نشستی با حضور مدیران و معاونان دو مجموعه به امضای مهندس «حیدر اسکندرپور» شهردار شیراز و سردار«رهام بخش حبیبی» فرمانده نیروی انتظامی استان فارس رسید. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی