[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۰
  • دوره جدید

۵۰۰ تن پسته در شهرستان آباده برداشت شد، روزنامه شیراز نوین

معاون فنی مدیریت جهادکشاورزی آباده اعلام کرد:‌ باغداران این شهرستان امسال بیش از ۵۰۰ تن محصول پسته از باغ‌های خود برداشت کردند.
به گزارش ایرنا ، داوود لطفی آزاد گفت: کاشت پسته در این شهرستان از هشت سال پیش آغاز شده و در این مدت باغداران این شهرستان توانسته‌اند بیش از ۳۴۴ هکتار از اراضی این شهرستان را به کشت پسته اختصاص دهند.
وی با بیان اینکه ۱۱۹ هکتار از باغ‌های‌پسته شهرستان آباده اکنون به ثمر نشسته و قابل برداشت است، اظهار کرد: اکبری، احمدآقایی و اوحدی از ارقام کشت شده پسته در شهرستان آباده است.
لطفی آزاد بیان کرد: با توجه به توانمندی و ظرفیت شهرستان آباده در زمینه کاشت پسته، وجود صنایع تبدیلی و فرآوری پسته می‌تواند به رشد و توسعه اقتصادی منطقه کمک کند که جهاد‌کشاورزی آباده از سرمایه‌گذاران برای ایجاد صنایع فرآوری و بسته‌بندی پسته در این شهرستان استقبال می‌کند.
کارشناس مسئول باغبانی جهاد کشاورزی آباده نیز گفت: محصول پسته در ارتفاع ۹۰۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰ متر از سطح دریا جوابگوست و با مصرف کم آب و صرفه اقتصادی بالا، توانسته‌ایم میزان کاشت پسته را در مقایسه با ۱۰ سال گذشته  به ۲۰ برابر افزایش دهیم.
ابراهیم مستغنی با بیان اینکه در سال ۱۳۸۸ میزان سطح زیرکشت این محصول در آباده ۱۶ هکتار بود، افزود: اکنون این میزان به بیش از ۳۴۴ هکتار افزایش پیدا کرده و بهترین منطقه از نظر کاشت پسته در شهرستان، منطقه آبشتر است و با پتانسیل این منطقه، پیش‌بینی می‌شود کاشت این محصول در سال‌های آینده به دو برابر افزایش یابد.
گزارش رسیده به ایرنا افزوده است: ‌پسته شهرستان آباده برای فرآوری و بسته‌بندی به شهرستان ابرکوه استان یزد منتقل و سپس از آنجا به سایر نقاط کشور ارسال می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی