[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

در جلب اعتماد ورزشکاران موفق بوده‌ایم، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس گفت: بیش از ٢٠٠ هزار ورزشکار بیمه شدند که رشد ١٣ درصدی نسبت به مدت سال قبل را نشان می‌داد.
کاوه باشتی در نشست خبری با جمعی از خبرنگاران، روند هیئت پزشکی ورزشی فارس را روندی رو به جلو و مطلوب عنوان کرد و گفت: هیئت پزشکی ورزشی یک نهاد دانش محور است که نه تنها در زمینه درمان که در جهت ارائه خدمات مطلوب آموزشی نیز به توسعه فضا‌های آموزشی اقدام کرده است.
وی به پوشش ییمه‌ای ورزشکاران استان طی دو سال اخیر هم اشاره و عنوان کرد: برای نخستین بار در سال ٩٧ بیش از ٢٠٠ هزار نفر بیمه شدند که رشد ١٣ درصدی نسبت به مدت سال قبل را نشان می‌داد.
رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس که بیمه ورزشی را تضمینی برای سلامت و درمان ورزشکار می‌داند، اعلام کرد که در شش ماه اول سال ٩٨، ١٥٠ هزار ورزشکار بیمه ورزشی شده‌اند که با رشد ٢٢ درصدی نسبت به سال ٩٧ همراه است.
باشتی همچنین به رشد ٣٤ درصدی پرداختی به ورزشکاران آسیب دیده در سال ٩٧ اشاره و عنوان کرد: در سال گذشته ١١ میلیارد ریال به ورزشکاران آسیب دیده پرداخت کردیم. در سال ٩٨ نیز تاکنون ٧ میلیارد ریال پرداخت شده است.
او ادامه داد: با رایزنی‌های انجام شده با فدراسیون پزشکی ورزشی، از این پس قهرمانان ورزشکار ملی می‌توانند در صورت تأیید احراز شرایط، ١٠٠ درصد هزینه درمان خود را از فدراسیون هیئت پزشکی ورزشی استان مطالبه کنند.
رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس خاطرنشان کرد: در صورتی که ورزشکاران ملی دچار معلولیت نخاعی در ناحیه گردن شوند، تا سقف ٤٠٠ میلیون ریال، غرامت نقص عضو یک میلیارد و ٥٠٠ میلیون ریال پرداخت می‌شود.
باشتی همچنین با بیان اینکه سقف پرداخت هزینه‌های درمانی این هیئت در سال ٩٧، هفت میلیون تومان بوده که در سال ٩٨ به ٩ میلیون تومان رسیده است، گفت: سقف خدمات درمانی پزشکی نیز از یک میلیون به یک میلیون و ٣٠٠ هزار تومان رسیده است.
او اظهار کرد: هیئت پزشکی ورزشی فارس توانسته اعتماد ورزشکاران ملی پوش ایران و منطقه را جلب کند.
رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس اضافه کرد: هیئت پزشکی ورزشی متولی برگزاری بسیاری از دوره‌های پزشکی ورزشی است و در صورت ورود دیگر هیئت‌ها، گواهی صادر شده بدون اعتبار است و افراد نمی‌توانند از آن استفاده کنند.
باشتی برگزاری دوره‌های ماساژ ورزشی، کمک‌های اولیه، آسیب‌های ورزشی و ورزش در آب را مصادیق گفته فوق ذکر کرد.
او پرداخت هزینه درمان پزشکی ویژه المپیکی‌های ٢٠٢٠، کاهش زمان رسیدگی به اسناد پزشکی به یک روز در شیراز و یک ماه در تهران، ارائه مشاوره‌های درمانی، توزیع رایگان جعبه کمک‌های اولیه در باشگاه‌های ورزشی استان، توسعه بخش درمان با راه‌اندازی بخش بازگشت به ورزش و بهسازی فضای فیزیکی در هیئت را بخشی از برنامه‌های هیئت پزشکی ورزشی فارس برشمرد و گفت: اجرای این برنامه‌ها در ساختار اهداف استراتژیک این هیئت طی چهار سال پیش‌بینی شده بود.
رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت ستاد نظارت بر باشگاه‌های استان توسط بازرسان هیئت پزشکی ورزشی فارس اشاره و بیان کرد: کلاس‌های آموزشی در راستای چگونگی انجام تمرینات برگزار می‌شود و در زمینه پزشکی ورزشی نیز تجربیاتی به آن‌ها انتقال داده شود.
باشتی به استفاده از مکمل‌ها در باشگاه‌های ورزشی هم اشاره و تصریح کرد: اگر نیازی به مکمل‌های ورزشی نبود، پس ساخته نمی‌شد، اما اینکه ورزشکار چه زمانی و چه نوع مکملی استفاده کند، جای سوال است که پس از تأیید اصالت کالا، باید به دستور پزشک تجویز شود.
وی مجدداً تأکید کرد که اقدام خودسرانه مکمل‌ها غیراصولی حتی اگر مجاز باشند باز هم ممکن است موجب آسیب به بدن شوند.
رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس عنوان کرد: بسیاری از ململ‌های قاچاق تقلبی بوده و منحر به بمیلری‌های قلبی و عروقی، سیاه شدن استخران و فشارخون‌های بالا می‌شود، لذا پیش از استفاده از مکمل، باید برای اطمینان، هولوگرام و اصالت کالا آن را کنترل کرد.
باشتی با تأکید بر پرهیز از خوددرمانی ورزشکاران نیز گفت: خوددرمانی بزرگ‌ترین آسیب به ورزشکاران است.
او همچنین جامعه هدف استفاده از مرکز بازگشت بهسازی و اصلاح حرکت‌های این هیئت را ورزشکاران نخبه و ملی‌پوش اعلام کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی