[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

نرخ‌گذاری فرم مدارس برعهده اتحادیه پوشاک است، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس گفت: نرخ‌گذاری و تصویب و نهایی شدن قیمت فرم مدارس، برعهده اتحادیه صنف پوشاک بوده و آموزش و پرورش تنها نظارت و ساماندهی را عهده دار است.
به گزارش ایسنا، محسن کلاری شنبه ۲۰ مهر در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه نرخ‌گذاری و تصویب قیمت نهایی لباس‌ها بر عهده اتحادیه صنف پوشاک است، گفت: این اتحادیه طی نامه‌های جداگانه‌ای به سازمان صنعت و معدن و تجارت، قیمت تمام شده قطعی هر دست لباس فرم دانش‌آموزی با در نظرگرفتن وضعیت اقتصادی و جمیع جهات برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ و با افزایش قیمت ۳۵ تا ۱۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته را اعلام کرده‌است.
وی گفت: آموزش و پرورش صرفاً بحث نظارت و ساماندهی امور پوشاک را برعهده داشته که به حق تلاش‌های بسیاری هم در این راستا و در سال نخست ساماندهی انجام شد تا دانش‌آموزان با احساس رضایت بیشتری فرم مدرسه خود را به تن کنند و در آن احساس راحتی کنند.
کلاری گفت: در سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان بیش از ۴ هزار مدرسه فارس متقاضی فرم بودند که در این راستا بیش از ۲ هزار و ۴۵۸ قرارداد با تولیدی‌های پوشاک منعقد شد و۱۹۰ بازرس در سراسر فارس نیز به منظور نظارت و بازرسی از تولیدی‌ها و روند تولید پوشاک در تمام تابستان به امر بازرسی مشغول بودند.
وی با اشاره به تشکیل تعداد ۲۳۲ کارگروه پوشاک از تیرماه تاکنون در استان، تعداد دانش‌آموزان دارای فرم در فارس را نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: بیش از ۲۰۰ هزار نفر از این تعداد در شهر شیراز و نواحی چهارگانه آن هستند که این تعداد یک هزار و ۱۳۰ مدرسه شهر شیراز را شامل می‌شود.
کلاری همچنین با اشاره به تهیه لباس برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت، عنوان کرد: مدارس هریک با توافق تولیدی‌ها مبلغی را برای لباس فرم دانش‌آموزان محروم و بی‌بضاعت تخصیص دادند که حدود ۱۶هزار دست لباس به‌صورت رایگان و بعضاً نیم بها در سطح استان به دانش‌آموزان محروم اهدا شده است.
رئیس سازمان دانش آموزی فارس با بیان اینکه بحثی در زمینه واگذاری پوشاک به هنرستان‌های دارای رشته طراحی دوخت بوده است، ادامه داد: امسال تعداد محدودی از هنرستان‌ها لباس دانش‌آموزان خود را به صورت داوطلبانه تهیه کردند.
کلاری با تأکید بر اینکه در کل استان ۴ تولیدی مشکل داشتند و توزیع لباس به واسطه مشکلات آنان به بعد از مهر موکول شد، گفت: بیش از ۹۸درصد پوشاک مدارس تا ۲۸ شهریورماه تحویل داده شده اما عدم برنامه‌ریزی صحیح توسط این ۴ تولیدی موجب تاخیر در تحویل لباس تعدادی از دانش‌آموزان شده است.
او با اشاره به تغییر در طراحی لباس فرم مدارس گفت: امسال موضوع فرهنگ ایرانی اسلامی مد نظر بسیاری از مدارس و تولیدی‌ها بود و طرح‌های بسیار جالبی از ترکیب پارچه‌های ترمه سنتی در لباس‌ها استفاده شده است که مورد استقبال خانواده‌ها و دانش‌آموزان واقع شده است. رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس همچنین از برگزاری جشنواره معرفی تولیدکنندگان برتر و مدارس برتر همراه با قدردانی از تولیدی‌های موفق و فعال در آبان ماه خبر داد و افزود: این جشنواره می‌تواند گامی در راستای تشویق تولیدکنندگان به رقابت با یکدیگر و افزایش کیفیت کار در آنان شود.
کلاری معتقد است وقتی دانش‌آموزی و به ویژه دانش‌آموزان دوره متوسطه که در سن بلوغ هستند از ظاهر و لباس خود چه به لحاظ رنگ‌بندی و چه از نظر کیفی و سایز رضایت نداشته باشد، قاعدتاً این نارضایتی موجب درگیری ذهنی برای او می‌شود و شاید منجر به عدم حضور او در بسیاری از برنامه‌های خلاقانه نیز شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی