[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

تقویت تولید اشتغال‌محور ، روزنامه شیراز نوین

معاون برنامه‌ریزی  شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس ازانعقاد قراردادبا 140سرمایه گذار جدید در شهرک‌ها ‌و نواحی صنعتی استان در 6ماه نخست امسال خبرداد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی شرکت‌شهرک‌های‌صنعتی فارس، مهران‌خاکساری  افزود: در قالب این قراردادها افزون بر 26هکتار زمین به متقاضیان واگذار شده است.
وی افزود: صنایع غذایی، شیمیایی، سلولزی و فلزی و واحد‌های‌صنفی بیشترین تعداد واگذاری‌ها‌ را به خود اختصاص داده‌اند.
معاون برنامه‌ریزی شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس با بیان اینکه واگذاری زمین در 61شهرک و ناحیه صنعتی انجام‌ می‌شود گفت: شهرک‌های‌صنعتی بزرگ شیراز، داراب، فیروزآباد، لار، استهبان و ملوسجان  بیشترین واگذاری‌ها ‌را به خود اختصاص داده‌اند.
وی در ادامه از بهره‌برداری از 117واحد با اشتغال 724نفر در 6ماهه اول امسال خبر داد و گفت: برای بهره‌برداری از این واحد‌ها ‌افزون بر1265میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.
خاکساری  با اشاره به شرایط و مشوق‌های‌ واگذاری زمین درشهرک‌ها‌ و نواحی استان  در راستای تحقق رونق تولیدگفت: واگذاری در شهرک‌ها ‌و نواحی کم تقاضامحور استان به‌صورت 10درصد  نقد با اقساط48ماهه و در مناطق برخوردار با 20درصد نقد با اقساط 36ماهه بدون سود و کارمزد انجام‌ می‌شود و چنانچه واحد‌ها‌ درمدت یک سال موفق به پروانه بهره‌برداری شوند مشمول تخفیف 10درصدی‌ می‌شوند.
وی با بیان اینکه این شرکت  در بخش زیرساختی این شرکت با ایجاد 61شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر استان، نقش مهمی در بسترسازی به منظور استقرار واحد‌های‌تولیدی و صنعتی ایفا کرده است، گفت: در حال حاضراز بیش از 7هزار و 270هکتار اراضی در اختیار این شهرک 5300هکتار آن عملیاتی و 3500هکتار نیز زمین صنعتی است.
معاون برنامه‌ریزی شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس با بیان اینکه امسال واگذاری زمین در شهرک‌های‌ صنعتی تقاضا محور به صورت مزایده‌ای‌ انجام‌ می‌شود گفت: این موضوع در راستای شفاف‌سازی، جلوگیری از رانت و ایجاد فرصت برابر برای متقاضیان انجام‌ می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی