[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

دزدآمد، متولی نیامد، روزنامه شیراز نوین

هشتاد و هفتمین جلسه کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهرشیراز برگزار شد. به گزارش شیراز نوین به نقل ازروابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی‌شهر شیراز، در این جلسه آخرین وضعیت پروژه‌های باغ‌موزه و خیابان غذا و همچنین گزارش شهرداری در خصوص تخریب کتیبه گورستان تاریخی دارالسلام به بحث گذاشته شد. در جلسه کمیسیون گردشگری، رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری شیراز و معاون اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس به ارائه گزارشی در خصوص تخریب کتیبه سقاخانه گورستان تاریخی دارالسلام پرداختند.
سولماز دهقانی، رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر نیز در اینباره با اشاره به اینکه متولی حفظ و نگهداری آرامستان‌ها باید مشخص شود، اظهار داشت: اینکه آیا شهرداری مایل به مدیریت این آرامستان هست یا لازم است این وظیفه به میراث فرهنگی واگذار شود، یک موضوع مهم است که نیاز به بحث و بررسی دارد.
وی با بیان اینکه آرامستان دارالسلام در سال‌های اخیر جنبۀ میراثی پیدا کرده است، تصریح کرد: با این حال به نظر می‌رسد اداره‌کل میراث فرهنگی نیز برنامه خاصی برای این آرامستان ندارد.
دهقانی تأکید کرد: اینکه این آرامستان و موارد مشابه آن، در ناهماهنگی دستگاه‌های مختلف صدمه ببینند قابل قبول نیست؛ معتقدم تکلیف اینگونه اماکن باید روشن باشد و طبق اصول مشخص و به صورت یکپارچه، مدیریت و نگهداری شوند.
در پایان بررسی این دستور کار، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات موظف شد که ضمن ارائه‌ گزارشی از وضعیت نصب دوربین‌ها در این مجموعه، برای رفع نواقص در این خصوص اقدام کند. جبران کمبود نیروهای نگهبانی در سایت دارالسلام از دیگر تصمیمات این کمیسیون در این موضوع بود.
همچنین کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز، به ارائه گزارش شهرداری شیراز در خصوص پروژه احداث باغ موزه هنر اختصاص داشت.
پروژه‌ای که به اعتقاد مقامات شهرداری شیراز می‌تواند به یکی از کارهای بسیار بزرگ در این دوره از مدیریت شهری تبدیل شود.
پروژه باغ موزه بنا است در فضای بزرگی در حدود 16 هکتار و در مجاورت پیاده‌راه سلامت در نزدیکی بلوارهای شاهد و شهید چمران احداث شود.
زمین این پروژه در باغات قصردشت قرار دارد؛ اگرچه بنا بر اعلام مسئولان شهرداری این فضا در حال حاضر با تغییر وضعیت به نوعی به یک فضای خالی بدل شده است.
فاز نخست این طرح هفته گذشته مصوب شده و تهیه طرح فاز دوم آن نیز آذرماه امسال به اتمام خواهد رسید.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز امیدوار است که کلنگ‌زنی این پروژه ظرف یکی دو ماه پیش رو انجام شود و فضای سبز پروژه نیز تا زمان فصل مناسب درختکاری، به بهره‌برداری برسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی