[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

۱۰ هزار نفر در روز حافظ از مجموعه حافظیه بازدید کردند، روزنامه شیراز نوین

سرپرست امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی فارس گفت: در یادروز حافظ ده هزار نفر از مجموعه فرهنگی' تاریخی حافظیه بازدید کردند. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس، همت محمدی با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: بر اساس آمار فروش بلیت،  هم‌زمان با ۲۰ مهرماه یاد روز حافظ شیرازی ۱۰ هزار علاقه‌مند این شاعر بلندآوازه بازدید کردند که از این تعداد785 نفرعلاقه‌مند خارجی بوده است.
او ادامه داد:  همچنین در بعدازظهر ۲۰ مهر، مراسم شب شعر با حضور جمعی از حافظ پژوهان، ادبا و شعرا، اساتید دانشگاه در آرامگاه حافظ توسط انجمن دوستداران حافظ و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی فارس برگزار شد که با استقبال گسترده بازدیدکنندگان همراه بود.
محمدی اضافه کرد: در مراسم شب‌گذشته کودکان و نوجوان نیز به طور متناوب غزل‌های‌خواجه  اهل راز را برای حضار خواندند.
بنابراین گزارش؛  از دیوان حافظ به خط میرزا محمود ادیب مصطفوی که به تازگی از سوی انتشارات ادیب مصطفوی چاپ شده و یک تابلوی نفیس از آرامگاه حافظ اهدایی از سوی یک هنرمند خراسانی نیزرونمایی شد.
گفتنی است، هم‌زمان با برگزاری این مراسم،  کارگاه زنده تولیدات ۲۰ هنرمند و پیشکسوت صنایع دستی در رشته‌های‌خاتم، گره چینی، منبت، جوک‌کاری، کاشی هفت‌رنگ  برگزار  و تعداد ۲۵ نفر از دانشجویان واساتیددانشگاه هنر شیراز نیز با برگزاری ورکشاپ هنری (تایپو گرافی) اقدام به خلق آثار هنری نمودند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی