[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

بسیاری از زنان تمایلی به مدیر شدن ندارند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس گفت: زنان توانمند زیادی در فارس حضور دارند که بعضاً ناشناخته هستند، زنانی که یا به دلیل نبود تمایل برای شناخته شدن و ارائه رزومه و قرار گرفتن در پست مدیریتی، یا به دلیل نبود اراده در مدیران مرد برای یافتن آنها، از عرصه‌های مدیریتی دور مانده‌اند.
سیده معصومه دستغیب در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: طی یک‌سال گذشته در وزارت کشور حرکت‌های خوبی در حوزه انتخاب زنان بخشدار و معاونان فرمانداران اتفاق افتاده که این مهم در استان فارس نیز روند به رو رشدی را طی کرده است.
او ادامه داد: در دیگر سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی هم شاهد حضور زنان در پست‌های مدیریتی هستیم اما این امر روند نسبتاً آرام و تدریجی را سپری می‌کند و تا رسیدن به نقطه مطلوب، فاصله بسیار زیادی وجود دارد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه علاقه‌مندی زنان در تصمیم‌گیری‌های مدیریتی نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده، لذا باید زمینه‌ای برای شناسایی زنان توانمند جهت تصدی پست‌های مدیریتی فراهم شود.
دستغیب همچنین  معتقد است که علی‌رغم حضور فعال زنان در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف، اما تناسبی میان سهم مشارکت آنان در تصدی پست‌های مدیریتی و مجامع تصمیم‌گیری وجود ندارد.
او با تصریح بر اینکه نگاه مردان به قابلیت‌های مدیریتی زنان نسبت به گذشته تغییر کرده است، گفت: چنانچه زنان بتوانند رزومه خود را در اختیار مجامع تصمیم‌گیری قرار دهند، به هدف نزدیک‌تر خواهیم شد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس خاطرنشان کرد: مردان در زمان تصدی پست‌های مدیریتی ده‌ها رزومه در اختیار افراد تصمیم‌گیر قرار می‌دهند. در این رابطه نیز استاندار فارس در شورای معاونان استانداری مصوب کرده که فرمانداران استان موظف به استفاده از یک معاون زن هستند.
دستغیب با تأکید مجدد بر لزوم شناسایی و معرفی زنان توانمند استان برای حضور در عرصه‌های مدیریتی و تصمیم‌گیری‌های مدیریتی، عنوان کرد: زنان استان فارس نه تنها در عرصه‌های سیاسی که در دیگر عرصه‌ها هم خوش درخشیده‌اند اما متأسفانه تناسبی میان سهم آنها از مشارکت در اجتماع و تصمیم‌گیری‌های مدیریتی وجود ندارد.
او همچنین به حضور فعال زنان فارس در شوراهای شهر و روستاها در سال‌های اخیر اشاره کرد و با بیان اینکه در حال حاضر 150 زن در شوراهای شهر و روستاهای استان عضویت دارند و حتی بسیاری از آنها رؤسای کمیسیون‌های موجود در این شوراها هستند، گفت: در تلاشیم تا زمینه‌ای برای معرفی و حضور زنان توانمند فارس در عرصه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فراهم شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس اضافه کرد: آبان ماه امسال نشستی تخصصی با حضور 200 زن فعال و توانمند در استان برگزار و از آنها برای حضور در انتخابات و مشارکت فعال در عرصه سیاسی دعوت خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی