[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

برخی با شوخی از سهم زنان در تصمیم‌گیری عبور می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه هنوز در جامعه ما عده‎ای با شوخی و خنده از کنار مدیریت زنان و سهم این بخش از جامعه در تصمیم‌گیری‌ عبور می‌کنند، گفت: این موضوع باعث نادیده گرفتن سهم زنان در تمام عرصه‌های مدیریتی شده است.
یلدا راهدار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نه تنها تناسبی میان سهم مشارکت زنان در عرصه‌های محتلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و ...در کشور و تبع آن استان فارس با میزان تصمیم‌گیری آنها در حوزه‌های مدیریتی وجود ندارد که متأسفانه عده‌ای در جامعه به شدت زنان توانمند را سرکوب می‌کنند. او ادامه داد: این موضوع قابل انکار نیست که افرادی در جامعه ما به شدت مخالف حضور زنان در عرصه‌های مختلف هستند و اگرچه تعداد این افراد اندک است اما فریادشان پر سر و صداست و با ابزارهای محتلف سعی در جلوگیری از حضور زنان در مجامع تصمیم‌گیری دارند.
این بانوی کارآفرین عنوان کرد: زنان توانمند و پیشرو زیادی در کشور در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند که تحت فشارهای رسانه‌ای و... قرار دارند و طبیعی است که زنانی که آنها الگوبرداری می‌کنند، دچار واهمه و ترس در پذیرش پست‌های مدیریتی شوند.
راهدار که معتقد است جامعه ایرانی هنوز پذیرای این موضوع نشده که مدیریت زنان مانند مردان ممکن است ایجاد هزینه‌هایی برای افراد کند، گفت: نتیجه چنین رفتاری عدم پذیرش پست‌های مدیریتی توسط زنان در دستگاه‌های اجرایی دولتی می‌شود. وی ادامه داد: چنین زنانی تصورشان بر این است که نیازمند یک پشتیبان از نوع مدیران مرد هستند که یک فضای حمایتی از آنها به وجود بیاورد. این بانوی فعال اقتصادی عنوان کرد: البته مسائل تربیتی نقش مهمی در این موضوع دارد، به عنوان مثال بانویی که از اعتماد به نفس بالا برای پذیرش ریسک‎های احتمالی در مدیریت برخوردار باشد با دیگرانی که کمتر متخلق به این ویژگی باشند، متفاوت است.
راهدار افزود: به همین دلیل زنان توانمندی که قدرت ریسک‌پذیری پایینی دارند در صورت پذیرش مدیریت، به مدیران ویترینی تبدیل می‎شوند و پس از مدتی در حاشیه قرار می‎گیرند.
او همچنین از ایجاد بانک اطلاعاتی ویژه زنان فعال در عرصه اقتصادی و کارآفرینی استان فارس خبر داد و گفت: حضور زنان در اقتصاد مانند دیگر حوزه‎ها از عدم یکسانی و همسانی با مردان برخوردار است و اگرچه حرکت‌هایی هم انجام شده اما همچنان با حضور جدی آنها فاصله دارد.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس که معتقد است زنان مدیر با دقت و احساس مسئولیت بیشتری در مجامع تصمیم‌گیری، تصمیم می‎گیرند، گفت: البته این مهم بدین معنا نیست که زنان از درصد انحراف کمتری در پست‎های مدیریتی نسبت به مردان برخوردارند، بلکه افراد سالم چه زن و چه مرد باشند، کار خود را به درستی انجام می‎دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی