[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

ارزش ۸۰ هزار میلیارد ریالی تولیدات دامی در فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه ارزش مالی تولیدات دامی در کشور با صنعت نفت برابری می‌کند، گفت: این تولیدات درکشور ۱۴۰۰ هزار میلیارد ریال و در استان فارس بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد ریال ارزش مالی دارد.
به گزارش ایسنا به نقل از جهاد کشاورزی فارس، محمدمهدی قاسمی در همایش روز ملی دامپزشکی با بیان اینکه وظیفه سلامت محصولات دامی به عهده مجموعه دامپزشکی است، خاطرنشان کرد: استان فارس با بالغ بر ۸۶۰ هزار تن تولیدات دامی، رتبه چهارم این تولیدات را در کشور دارد.
وی افزود: تأمین سلامت دام تأثیر به‌سزایی در امنیت غذایی، رونق تولید و اهمیت اقتصادی بالایی دارد، چرا که جمع زیادی به واسطه شغل و پیشه خود به این صنعت وابسته هستند.
این مقام مسئول یادآور شد: صیانت از این اشتغال، امنیت غذایی حاصل از آن و اقتصاد وابسته به این تولیدات حاصل عزم و همت وافر دست‌اندرکاران حوزه دامپزشکی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به فعالیت بیش از ۳۲۰۰ واحد بهره‌برداری صنعتی در زمینه دام و طیور در این استان، افزود: حدود یک هزار واحد مرغداری، بیش از ۵۰۰۰ واحد دامداری سنتی و در مجموع حدود ۶ میلیون رأس دام سبک و حدود ۵۰۰هزار رأس دام سنگین در این استان وجود دارد.
به گفته قاسمی در استان فارس صنایع فرآوری و کشتارگاه‌های مجهزی وجود دارد که موفق به اخذ رتبه‌های برتر کشوری نیز شدند.
او با بیان اینکه وظیفه حوزه دامپزشکی در دو مورد امنیت غذایی و سلامت مرتبط به کیفیت محصولات است، افزود: با همت و سرعت عمل کارشناسان و مسئولان دامپزشکی استان فارس، بیماری‌های عمده‌ای مانند آنفولانزای حاد پرندگان با سرعت بسیار زیادی کنترل شد و امیدوارم از این پس نیز مانند گذشته برای حفظ جایگاه این صنعت مهم در استان فارس علاوه بر پیشگیری، واکنش سریع در مقابل بیماری‌های دام و طیور نیز وجود داشته باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تأکید کرد: در سال مزین به سال رونق تولید و با تلاشی که همه تلاشگران عرصه تولیدات دامی داشتند این تولیدات رو به بهبود است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی