[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

روزحافظ بهانه‌ای‌ برای مهرورزی است ، روزنامه شیراز نوین

نیک‌مرام فرماندار آباده وجود زیرساخت‌ها‌ و پتانسیل‌های‌لازم برای اجرایی نمودن برنامه‌های‌فرهنگی و هنری در آباده را ضروری دانست و افزود: این شهرستان با سابقه‌ای‌طولانی در فرهنگ و هنر توانسته است شاخصه‌های ‌خوبی را برای رشته‌های‌مختلف فرهنگی، ادبی و هنری معرفی نماید و با استفاده از پتانسیل‌ها‌و ظرفیت‌های‌موجود و نیز همچنین تجارب پیشکسوتان این عرصه در راستای اجرایی نمودن طرح‌های‌فرهنگی و هنری ‌می‌توان گام‌های‌بلندی را برداشت.
نایب‌رئیس شورای فرهنگ عمومی دیدار هنرمندان آباده در زادروز حافظ را مایه مباهات خواند و با گرامیداشت غزل سرای شعر پارسی تصریح کرد.
حافظ تنها اسطوره‌ای ‌است که در غزل‌های ‌آن ‌می‌توان مهر و محبت و عشق را احساس نمود و چه خوب است انسان با خواندن اشعار آن غزل سرای شیرین سخن، آئین مهرورزی را به دیگران هدیه دهد.     
رئیس شورای تأمین شهرستان آباده حمایت از کلیه افراد صاحب‌نظر، خوش فکر و صاحب ایده را در دستور کار خود قرار داد و افزود: آباده به لحاظ اجراهای خوب در موسیقی، سرود، نمایشگاه‌های‌ فرهنگی-هنری، کارگاه‌های‌ آموزشی فرهنگ و هنر و ... رتبۀ ارزشمندی در سطح استان دارد و فرهنگی بودن آن نیز به سبب تلاش والای هنرمندان این خطه از مرز و بوم است، اما این حرکت نباید متوقف شود. از افراد خوش‌فکر و توانمند و صاحب ایده در جهت پیشبرد و ترویج فرهنگ استقبال‌ می‌کنیم و حمایت از آنان را در دستور کار قرار خواهیم داد. 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده نیز در این دیدار ضمن پاسداشت یادروز حافظ گفت:20 مهر بهانه‌ای ‌است تا یاد کنیم از غزل‌سرای شعر پارسی و یادمان آن شاعر بلندآوازه که تا زمان‌ می‌رود غزل‌های ‌بی‌مثالش بر تارک ایران زمین می‌درخشد و بهانه‌ای‌ شد برای دیدار با فرماندار شهرستان که امید است با عنایت فرماندار محترم برنامه‌های‌فرهنگی و هنری هر چه بیشتر وبهتر در سطح شهرتان برگزار شود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی آباده در ادامه به معرفی انجمن‌های‌فرهنگی و هنری، همچنین هنرمندان این شهرستان پرداخت و افزود:کلیه انجمن‌های‌فرهنگی و هنری آباده در حوزه‌های ‌مختلف فعالیت می‌کنند و درخشش آنان در جشنواره‌های ‌مختلف ملی و بین‌المللی گواه بر این مدعاست، اگر زیرساخت‌های‌لازم همچون سالن چند منظوره برای اجراهای موسیقی و نمایش همچنین نگارخانه برای برگزاری نمایشگاه‌های‌هنری در اختیار هنرمندان قرار گیرد مطمئناً بیش از پیش شاهد درخشش هنرمندان عزیز خواهیم بود. هادی فرخی با بیان اینکه تنها نگارخانه آباده با 90 درصد رشد فیزیکی آماده بهره‌برداری است، افزود: 10درصد باقی مانده آن با همکاری و همراهی شهرداری و مجتمع اقتصادی حضرت امام (ره) حل خواهد شد که ما از فرماندار این شهرتقاضا داریم با پیگیری این موضوع مشکل نگارخانه را مرتفع نماید و دهۀ فجر امسال آن را به هنرمندان هنرهای تجسمی آباده هدیه نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی