[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

ساماندهی بیش از ۱۰۰ موکب در محور‌های‌۱۰ گانه، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه بیش از 100 موکب را در محور‌های‌10 گانه ساماندهی کرده ایم، گفت: همه مواکب علاوه بر ارائه خدمات پذیرایی به زائران برنامه‌های‌فرهنگی دیگری را نیز به زائرین ارائه ‌می‌دهند.  
به گزارش روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت الاسلام عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور صبح دیروز از موکب شهدای مدافع حرم اداره اوقاف فارس بازدید کرد.
حجت الاسلام عادل در حاشیه این دیدار با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین حسینی تمام معادلات جهان به ویژه منطقه را بر هم زده و تأثیر بسیار زیادی را بر جامعه گذاشته است، اظهار داشت: یکی از عواملی که‌می‌تواند همدلی و همبستگی کشور‌های‌همسایه بیشتر کند نیز همین موضوع است.
وی امانت داری موقوفات را یکی از وظایف مهم اوقاف و امور خیریه برشمرد و افزود: با توجه به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه یک نهاد دینی و فرهنگی بوده، وظیفه اصلی آن نیز امانت داری موقوفات است، از این رو  این مجموعه به همراه دیگر نهاد‌ها‌که در این زمینه مسئولیت دارند و همچنین مردم که به صورت خودجوش خدماتی را به زائرین ارائه‌ می‌دهند، برنامه‌هایی را برای ارائه خدمات بیشتر به زائرین تدارک دیده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه بیش از 100 موکب را در محور‌های‌10 گانه ساماندهی کرده‌ایم، تصریح کرد: همه مواکب علاوه بر ارائه خدمات پذیرایی به زائران برنامه‌های ‌فرهنگی دیگری را نیز به زائرین ارائه‌ می‌دهند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه توزیع حدود 130هزار پرس غذا و 30 هزار نفر اسکان از سوی مواکب سازمان اوقاف به زائرین ارائه‌می‌شود، خاطرنشان کرد: این تعداد ظرفیت از حدود 15 روز قبل از اربعین آغاز و تا سه روز پس از اربعین ادامه خواهد داشت. حجت الاسلام عادل حضور بیش از 100مبلغ به صورت داوطلبانه مواکب سازمان اوقاف را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: حدود 500هزار اقلام فرهنگی از جمله چفیه، کتاب، کتابجه، لوازم‌تحریر به کودکان و زائران اهدا شده است.
وی در پایان بیان داشت: برپایی نماز جماعت سه وعده، مشاوره، صحبت با زائرین، خیاطی و واکس کفش از جمله دیگر خدماتی است که در مواکب سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و استان‌ها ‌به زائرین ارائه ‌می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی