[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

غافلگیری، محکمه‌پسند نیست ، روزنامه شیراز نوین

در جلسه پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب شیراز که با موضوع پیشگیری از حوادث غیرمترقبه و رفع عوامل مؤثر در وقوع سیل برگزار شد، ضمن مصوب شدن ده راهکار پیشگیری از وقوع حوادث غیرمترقبه بر همکاری و تعامل همه نهاد‌ها‌و سازمان‌های‌متولی جهت پیشبرد فوری و مؤثر طرح‌های‌پیشگیرانه تأکید شد.
در این جلسه که پس از بازدید میدانی از محل وقوع سیل و بررسی مسیر‌های‌هدایت سیلاب برگزار شد دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با تأکید بر اینکه تعامل و همکاری نهاد‌های‌مسئول‌می‌تواند زمینه پیشگیری هدفمند و هوشمندانه‌ای ‌از وقوع حوادث غیر‌مترقبه به‌خصوص شبیه آنچه در فروردین‌ماه امسال در شیراز روی داد را ایجاد نماید، گفت: دادستانی عمومی و انقلاب مرکز استان در راستای وظایفه قانونی خود در راستای حفظ حقوق عامه تلاش‌می‌کند ضمن یادآوری وظایف و تکالیف نهادهای مسئول انسجام لازم را در این خصوص بین دستگاه‌ها ‌ایجاد نماید.
دکتر حیدر آسیابی همچنین بر تعیین کمیته‌ای ‌با اختیارات تام از سوی شرکت آب منطقه‌ای‌استان و معرفی به شهرداری شیراز  در راستای پاسخگویی سریع به استعلامات و بررسی طرح‌ها‌ تأکید کرد و افزود: لازم است سایر نهاد‌ها ‌از جمله شرکت توزیع برق استان در راستای رفع موانع اجرای طرح‌ها‌ اقدام مناسب را در دستور کار قرار دهند. وی از مصوب شدن حضور فعال نیروهای امدادی و همکاری متقابل آنان با شهرداری، آب منطقه‌ای‌و نیروی انتظامی در راستای هدایت سیلاب‌های‌احتمالی، لایروبی و مدیریت ترافیک در این نشست مشترک خبر داد و خاطر نشان کرد: مطابق قوانین مربوطه بر قلع و قمع سازه‌های‌فاقد مجوز در بستر و حریم رودخانه‌ها‌توسط آب منطقه‌ای ‌استان تأکید شد.
 این مقام قضایی استان از شناسایی و اولویت‌بندی نقاط آسیب‌پذیر و اجرای طرح‌های‌کوتاه‌مدت و بلند‌مدت از سوی دستگاه‌های‌مسئول جهت جلوگیری از وقوع حوادث مشابه سیل امسال تحت نظارت معاونت عمرانی استانداری فارس خبر داد و بیان داشت: معاونت عمرانی استانداری فارس در قالب کارگروهی که پیش از این تشکیل گردیده است وظایف هر یک از دستگاه‌های‌ اجرایی را با توجه به ظرفیت‌ها‌ و تکالیف قانونی آنها تعیین و بر اجرای آن نظارت دارد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همچنین بر اجرای طرح‌های‌لازم در خصوص باز طبیعی‌سازی و کانال‌کشی اصولی جهت انتقال سیلاب دروازه قرآن تأکید کرد.
در پایان بر تهیه دستورالعمل مدیریت واحد حوادث‌غیرمترقبه در راستای مشخص شدن وظایف هر یک از دستگاه‌های ‌اجرایی در سریع‌ترین زمان و قبل از وقوع هرگونه حادثه‌ای ‌تأکید گردید.
گفتنی است در این نشست شهردار شیراز، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای‌، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، مدیر کل حفاظت محیط‌زیست و جمعی دیگر از مدیران ادارات ذی‌ربط حضور داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی