[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

فارس یکی از استان‌های‌ پیشرو در برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان است، روزنامه شیراز نوین

 مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: این استان یکی از استان‌های‌پیشرو در برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان است. 
حیدرعلی کامیاب که بعدازظهر سه‌شنبه ۲۳ مهرماه درجلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان سخن‌می‌گفت یکی از دلایل این ویژگی  را اهتمام استاندار و معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری فارس به مسائل پیرامون جوانان دانست و افزود: تأکید ویژه استاندار به برگزاری منظم فصلی این جلسات باعث شده تا هر فصل یک بار جلسات این ستاد به صورت منظم برگزار  شود.  وی  اداره کل ورزش و جوانان را دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان معرفی کرد و افزود: نباید اینگونه تصور شود که حل و فصل تمام مسائل و مشکلات موجود مرتبط با جوانان بر عهده اداره کل ورزش و جوانان است. کامیاب هم‌افزایی فعالیت‌های دستگاه‌ها در سطح استان و پیگیری و نظارت و اجرای دقیق برنامه‌های‌مرتبط با جوانان را از جمله اهداف این ستاد عنوان کرد وگفت: مهم‌ترین وظیفه دبیرخانه ایجاد هماهنگی میان اعضای ستاد است. دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان افزود: دبیرخانه این ستاد وظایفی همچون بررسی و تصویب فعالیت‌های دستگاه‌ها در قالب تقسیم کار استانی، بررسی میزان تحقق شاخص‌های اجرای برنامه در سطح استان، پیگیری اجرای مصوبات ستادساماندهی امور جوانان استان و ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و گزارش‌دهی به رئیس ستاد و ستاد ملی جوانان را برعهده دارد. وی با اشاره به تأکید رئیس‌جمهور و وزیر ورزش و جوانان به عنوان رئیس و دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان بر لزوم توجه به مسائل جوانان افزود: در استان  نیز استاندار به عنوان رئیس این ستاد به صورت مستمر پیگیری مصوبات این ستاد است. 
کامیاب در بخش دیگری از صحبت‌هایش راه‌اندازی خانه جوان در 6 شهرستان استان فارس اشاره کرده و گفت: این۶ پروژه با استفاده از اعتبارات سال‌های‌۹۶ و ۹۷ احداث شده و تمامی آنها تا دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.  مدیرکل ورزش و جوانان استان از احداث ۵ خانه جوان دیگر در شهرستان‌های‌استان خبر داد و گفت: این پنج پروژه  نیز در سال 99 افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید. وی خانه جوان را محلی مناسب برای فعالیت سازمان‌های‌مردم نهاد جوان دانست و گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان کارآمدترین الگوی مشارکت اجتماعی برای جوانان است. 
وی در بخش پایانی صحبت‌هایش با انتقاد از عدم برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان در یکی دو شهرستان استان، با تأکید بر لزوم واهمیت برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان از فرمانداران خواست تا با برگزاری این جلسات زمینه افزایش هم‌افزایی میان  دستگاهی را با هدف مرتفع ساختن مشکلات جوانان را فراهم آورند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی