[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

یک عضو کمیسیون اجتماعی: کارگران هفت‌تپه صدای خود را به گوش مجلس رساندند، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: روزدوشنبه‌گذشته تعدادی از کارگران هفت‌تپه با حضور در جلسه این کمیسیون مطالبات و مشکلات خود را بیان کردند.
علی‌ساری در گفت وگو با ایسنا از حضور تعدادی از کارگران هفت‌تپه به نمایندگی از سایر کارگران در جلسه روز دوشنبه کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد و گفت: کارگران هفت‌تپه هنوز پیگیر مطالباتشان هستند. صدای مظلومیت آنها هم از دور به گوش می‌رسید. کمیسیون اجتماعی از آنها دعوت کرد تا مسئله آنها را از نزدیک بشنود. قرار بر این بود که این جلسه هفته گذشته برگزار شود که به دلیل بازداشت آنها در راه مجلس،‌ این جلسه لغو شد اما خوشبختانه با پیگیری کمیسیون، این کارگران آزاد شدند و با حضور مسئولان سازمان خصوصی‌سازی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این جلسه برگزار شد.
این عضو کمیسیون اجتماعی گفت: کارگران دوشنبه این موضوع را به گوش نمایندگان رساندند. آنها گفتند که زمانی که حرف نمی‌زنیم و اعتراض نمی‌کنیم حقوق ما تضییع می‌شود. وقتی هم که اعتراض می‌کنیم یا در منزل بازداشت می‌شویم و یا در راه آمدن به سمت مجلس.
نماینده مردم اهواز در مجلس در پاسخ به این پرسش که کمیسیون در شرایط فعلی چه کاری‌می‌تواند انجام دهد؟ گفت: رابطه سه‌گانه کارفرما، کارگر و دولت در هر صنعتی وجود دارد. این سه عنصر ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. وظیفه دولت به نوعی تنظیم روابط بین کارفرما و کارگر است. 
کمیسیون اجتماعی نیز طبق قانون اساسی در هر مسئله می‌تواند ورود کند. کمیسیون می‌تواند از ابزار نظارتی استفاده کرده و از دولت در خصوص چگونگی تنظیم این روابط توضیح بخواهد.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: مجلس، خانه ملت است و باید صدای ملت را از همین خانه به گوش مردم ایران رساند. همین که این کارگران از طرف یک قوه دعوت می‌شود و خبر این اتفاق انتشار پیدا می‌کند، خود تأثیرگذار است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی