[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

تأثیرگذاری مصوبات بررسی شود، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در آیین افتتاح مرکز پژوهش‌های‌شورای اسلامی شهر شیراز گفت: آنچه که امروز در حوزه اجرا نیاز داریم، برابر بودن مصوبات شورا با نیازهای شهر است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور افزود: مصوبات شورا برای اینکه متناسب با نیازهای شهر و شهرداری باشد باید در مرکز پژوهش‌های‌شورا به آن توجه و بررسی شود که آیا ظرفیت‌های ‌اجرایی و تخمینی که در شهرداری وجود دارد با ظرفیت‌های‌ساختاری شهرداری متناسب است یا خیر.
شهردار شیراز خاطرنشان کرد: همچنین نیاز است زمانی که مصوبه وارد شهرداری شد بررسی شود که این مصوبه چه میزان تأثیر بر سیاست‌های ‌شهرداری گذاشته است. گاهی مصوبه‌ها‌ اجرا‌ می‌شوند اما میزان تأثیرگذاری را بررسی نمی‌کنیم. از این رو یکی از کارهایی که نیاز است در این مرکز انجام شود بررسی این است که بعد از مصوبه چه اتفاقی در شهرداری رخ‌ می‌دهد. برای این موضوع نیاز است که مرکز پژوهش‌های‌شورا با کارشناسان شهرداری هم ارتباط داشته‌باشند.
اسکندرپور گفت: ایجاد این مرکز کار بزرگی است که در مدت زمان کوتاه با همت دکتر موسوی انجام شده است.
اسکندرپور ادامه داد: بیشتر هزینه‌های‌ ما و خیلی از دستگاه‌های‌تبلیغاتی به شکل ماجرا و ظاهر فضای تبلیغی برمی‌گردد و کمتر تلاش‌می‌کنیم که در حوزه فرهنگی به داشته‌های‌شهر شیراز بپردازیم. به عنوان مثال روز حافظ را که اخیراً برگزار شده اما میزان وقتی که گذاشته شده با میزان ظرفیت حافظ در جهان چقدر قابل مقایسه است.
وی با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری و شورا نگاه نرم‌افزاری به شهر داریم اما برای نیازهای واقعی و روزمره مردم نیازمند این هستیم که در حوزه‌های ‌اجرایی هم تلاش کنیم، گفت: در نظر سنجی که اخیراً انجام شده در بین مناطق یازده‌گانه شهر شیراز، در ۹ منطقه اولویت اول مردم آسفالت معابر است و شهروندان همچنان به نیازهای روزمره توجه بیشتری دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی