[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

مأموریت ۱۵ روستا درحوزه گردشگری، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطا الله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با احمدرضا کمالی سروستانی فرماندار شهرستان استهبان با بیان اینکه ظرفیت‌های ‌بی‌بدیل در توسعه روستایی شرق فارس وجود دارد، اظهارداشت: از جمله این توانمندی‌ها ‌در شهرستان استهبان وجود دارد که مجموعه‌ای از توسعه گردشگری روستایی، اقتصاد معیشت روستایی و رونق تولید روستایی را در خود جای داده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به مأموریت اصلی بنیاد در محرومیت‌زدایی و زدودن غبار محرومیت از چهره روستاها و مناطق محروم، افزود: این بنیاد در سطح استان و در شهرستان استهبان از هیچ کوششی برای رفع مونع توسعه روستایی و رفع محرومیت در مناطق روستایی فروگذار نمی‌کند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین بر لزوم اتمام کار واحدهایی که در حوادث خسارت‌دیده و از تسهیلات مقاوم‌سازی و تسهیلات بازسازی استفاده کرده‌اند، تأکید کرد و گفت: بنیاد مسکن دراین زمینه با مشارکت بانک‌های عامل، تسهیلات ویژه برای اتمام فعالیت واحد‌های ‌نیمه‌تمام پرداخت می‌کند.
مهندس زمانی همچنین به فعالیت‌های عمران روستایی این نهاد اشاره و عنوان کرد: در سال ٩٧ با احتساب اعتبارات ملی و استانی ٦٢٧ پروژه بهسازی روستایی را با اعتبار ٧٢ میلیارد تومانی به سرانجام رساندیم. سهم قیر ٩٧ نیز برای بهسازی معابر روستایی، ٤٢ میلیارد تومان بود.
مدیرکل بنیاد مسکن فارس افزود: در سال گذشته سه هزار و ٧٣٨ جلد سند روستایی و دو هزار و ٣٢٩ جلد  سند شهری برای شهرهای زیر ٢۵ هزار نفر صادر شد و در مجموع تاکنون بالغ بر ٦٦ درصد از اماکن روستایی فارس دارای سند شده‌اند.
زمانی همچنین به معرفی ۵١ روستا در استان تخت عنوان روستاهای هدف گردشگری اشاره کرد و گفت: تاکنون برای ١۵ روستا مصوبه تهیه طرح را گرفته‌ایم‌.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس اجرای طرح تأمین مسکن شهری با عنوان طرح اقدام ملی را طرحی مناسب برای خانه‌دار شدن افراد با طبقات درآمدی مختلف دانست و گفت: پیگیری به منظور احداث 100واحد مسکن در شهر استهبان در قالب طرح اقدام ملی انجام شده و امید است با همراهی فرمانداری و دیگر نهادها و دستگاه‌ها دراین شهرستان شاهد اجرای این طرح ملی در شهرستان استهبان باشیم.
احمدرضا کمالی سروستانی فرماندار شهرستان استهبان نیز دراین نشست با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن پیگیری به منظور احداث 100واحد مسکن در شهر استهبان در قالب طرح اقدام ملی را اقدامی شایسته دانست و برای تحقق برنامه‌های‌توسعه روستایی و اجرای طرح‌های‌ استانی و ملی دراین شهرستان قول مساعد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی